مشاوره تبلیغات و بازاریابی

چرا تبلیغ میکنیم؟ساخت آگهی و تبلیغات چه تاثیری بر برند ها دارند؟

تعریف تبلیغات به زبان ساده:

درواقع صنعتی است که برای جلب توجه مردم به محصول یا خدمات یک برند ویا شرکت.

تبلیغات ابزاری است که به وسیله آن کسب و کارها محصولات و یا خدمات خود را به مردم معرفی میکنند،تا به کمک آن در جامعه علاقه به تعامل با آنها و خرید محصولات و خدماتشان  به وجود بیاید.

 

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند

چرا تبلیغات مهم است؟

این روش یک راه حل تضمینی برای دسترسی به مخاطب هدف است.

با ایجاد یک تبلیغ جذاب و اصولی و صرف هزینه کافی برای رسیدن آن به جامعه هدف،تبلیغ میتواند تاثیر مستقیم مثبتی بر تجارت شما داشته باشد و این تاثیر را میتوان در افزایش فروش و یا افزایش شناخت کاربران از کسب و کار شما در نظر گرفت.

در نتیجه تبلیغات بخش مهمی از استراتژی بازاریابی هر کسب و کاری را تشکیل میدهد چرا که به شما این امکان را میدهد تا با صرف هزینه منطقی به تعداد بالایی از مخاطبین هدفتان دسترسی پیداکنید،مشتریان بلقوه برای خود به دست آورید،از رقبایتان جلو بزنید و در آخر سود خود را به بالا ترین حد برسانید.

انواع تبلیغات:

امروزه روش های متفاوتی برای ارائه تبلیغات به مخاطب هدف وجود دارد.از جمله معریف ترین آن ها عبارت اند از:

  • دیجیتال
  • تلفنیو به صورت پیام کوتاه 
  •  چاپی
  • رادیویی و تلویزیونی
  • محیطی
  • خدمات عمومی
  • نامشهود

اما همانطور که تبلیغات میتوانند به نفع یک کسب و کار عمل کنند از سویی دیگر میتوانند بازخوردی منفی داشته باشند.

تبلیغات بی اثر و یا منفی چیست؟

تبلیغات منفی :چطور میتوان تشخیص داد که تبلیغمان بازخوردی مثبت به همراه دارد و یا منفی؟

آیا اثر گذاری مد نظرمان را دارد و یا تغییری در نموردار پیشرفت کسب و کار ایجاد نمی کند؟

نوعی از تبلیغ است که برای کاربران و مخاطب هدف آزار دهنده باشد و یا ایجاد مزاحمت کند یا از سویی دیگر گمراه کننده و یا حتی توهین آمیز باشد.

از سویی دیگر میتوان گفت تبلیغات منفی به جای تاکید بر نقاط قوت و مزایای خدمات یک شرکت ،بیشتر بر معایب و نقطه ضعف های خدمات و یا محصولات رقبا تاکید دارد.

تبلیغات بی اثر: در چند حالت تبلیغات میتواند برای برند و کسب و کار بی اثر باشد.

1.اگر هدفمند نباشد.

تبلیغ خدمات شما باید به مخاطبین هدفی که احتمال خرید محصول یا خدمات شما را دارند ارائه شود ،در غیر این صورت اثر بخشی مد نظر شما را نخواهد داشت.

2.اگر جذاب نباشد.

تبلیغات باید جذاب باشد تا بتواند توجه مخاطبین را به خود جلب کند به به ادامه ی تماشای آن ترغیب کند،در غیر این صورت مخاطب آن ها را نادیده خواهد گرفت.

3.اطلاعات کافی ارائه ندهد.

اگر در تبلیغ و آگهی خود اطلاعات کافی ارائه ندهید،مخاطب چطور میتواند تصمیم بگیرد که محصولات و یا خدمات شما برای آنها مفید است یا خیر؟

4.اگر اطلاعات غیر واقعی باشد .

در تبلیغات نباید از ادعا های غیر واقعی و یا اغراق آمیز در مورد محصول شود . اگر اطلاعات غیر واقعی باشند ،مخاطب با شما اعتماد نخواهد کرد.

شاید برایتان پیش آمده باشد که با رعایت تمام نکاتی که در بالا ذکر شد  تبلیغات انجام دادید ولی بازخورد مورد انتظار را نداشته اید و به هدفتان از ارائه آن نرسیدید.

ممکن است دلیل آن این چند نکته باشد:

1.عدم شناخت درست مخاطبان هدف

اگر جامعه هدف درست و متناسب باخدماتتان را به درستی انتخاب نکرده باشید تمام تلاش هایتان در این زمینه بی نتیجه خواهد ماند. زیرا هر چه قدر هم که بیشتر بودجه و منابع را برای ساخت و تولید تبلیغتان اختصاص داده باشید تا زمانی که به دست مخاطب درست نرسد ، هیچ تاثیر مثبتی نمیتواند داشته باشد.

2.عدم استفاده از کانال تبلیغاتی مناسب

اگر از مسیر درستی برای ارائه محتوای تبلیغ خود استفاده نکنید،تضمینی وجود نخواهد داشت که به دست جامعه هدف مد نظرتان نیز برسد.

3.عدم بررسی و تحلیل نتایج

بررسی نتایج حاصل از تبلیغات در کسب و کار ، یکی از مهم ترین مراحلی است که میزان بازدهی تبلیغات و مقدار اثر گذاری آن  را برای برند و یا شرکت را مشخص می کند.

تحلیل درست و تخصصی این اطلاعات است که می تواند نقاط قوت و ضعف تبلیغ ارائه شده را مشخص کند و از تکرار اشتباه جلوگیری کند.

مشاور تبلیغاتی و بازاریابی کیست؟

یک متخصص بازاریابی است که با شرکت هایی با زمینه های کاری متفاوت همکاری میکند و این همکاری ها درجهت بهبود و تاثیرگذاری پلن ها و استراتژی های  تبلیغاتی شرکت ها صورت می گیرد  تا به بیشترین بهره برداری از سرمایه گذاری در تبلیغات کسب و کارخود برسند.

 

مزیت های حضور مشاور تبلیغات و بازاریابی برای یک برند

این فرد با کمک دانش و تخصص خود در حوزه های مختلف بازاریابی ،تبلیغات و استراتژی های برند سازی ،کارفرما را به سوی بهترین مسیر برای ارائه خلاقانه و نوآورانه خدمات و محصولات خود به جامعه راهنمایی می کند تا آن برند را در بازار متمایز از سایر رقبا سازد.

وظایف یک مشاور تبلیغات و برند سازی چیست؟

تحلیل و بررسی مخاطب هدف برند.

کمک به انتخاب یک نام به یاد ماندنی و تاثیر گذاردر ذهن مخاطبین .

ایجاد یک تصویر مفهومی از برند. (مانند طرح لوگو متناسب با نام برند)

تعیین استراتژی برند سازی و تبلیغات با در نظر گرفتن نوع خدمات و بازار هدف برند.

تعیین بودجه مورد نیاز تبلیغات.

مدیریت و توسعه محتوا در راستای شرح خدمات و مزیت های رقابتی برند با دیگر همکاران در آن حوزه.

انتخاب کانال های تبلیغاتی اثر گذار بر مخاطب هدف برای ارائه تبلیغ.

تحلیل آمار وبررسی داده ها و درنهایت ارائه گزارش کاملی از آن به مدیران ارشد در جهت رسیدن به چشم اندازها و اهداف تبلیغات.

 

مشاوره تبلیغات و بازاریابی در حوزه کسب و کار آنلاین و وبسایت

در زمینه کسب و کار آنلاین یک مشاور علاوه بر وظایفی که قبلا راجع به آن توضیح دادیم،وظایفی دیگری نیز بر عهده دارد.

او علاوه بر تحلیل مخاطبین، تهیه استراتژی بازاریابی و برند سازی ،تحلیل آمار و …

وظایفی از جمله بهینه سازی سئو وبسایت ،تبلیغات google Ads ،تبلیغات در وبسایت ها مختلف و … را برای بالا بردن ترافیک وبسایت و گرفتن رتبه مناسب در موتور های جستوجو باید مدیریت کند.

بهینه سازی سئو

مشاوران تبلیغاتی باید با در نظر گرفتن الگوریتم ها و قوانین مختص به موتور های جستوجوگر،مطالب و محتوای سایت را به شکلی تولید ویرایش کنند تا به امتیاز مد نظر موتور های جستوجو و رتبه مناسب برای نمایش دادن سایت دست پیدا کنند.

Google Ads  

Google Ads  سرویسی است که می توانید به کمک آن می توانید ، کسب و کار خود را تبلیغ کنید، فروش محصولات و یا خدمات تان را افزایش دهید و یا حتی برای افزایش آگاهی و ترافیک وب سایت خود از آن استفاده کنید.

حساب های گوگل ادز به طور آنلاین  مدیریت می شوند ، بنابراین می توانید کمپین تبلیغاتی خود را در هر زمان و هر کجا ایجاد و مدیریت کنید.

وظیفه یک مشاور خوب در این زمینه برسی کمپین های مختلف و شریط کلی این سرویس با توجه به نیازهای کارفرما است. تا درنهایت با انتخاب بهترین کمپین و برنامه ریزی درست برای آن ، کارفرما بتواند بیشترین میزان بازدهی را از این سرویس و خدمات گوگل داشته باشد.

خدمات وبسایت برتر در زمینه مشاوره تبلیغات و بازاریابی انلاین

تمامی خدمات دیجیتال مارکتینگ،بازاریابی و تبلیغات دیجیتال وب سایت برتر توسط بهترین های این زمینه به شما ارائه خواهد شد.

خدماتی چون بازاریابی محتوا، تبلیغات آنلاین ، بهینه سازی سئو ، کپین های تبلیغاتی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی و … برای تمامی شرکت هایی که درخواست مشاوره تبلیغات و بازاریابی را از ما دارند ، به صورت تکی و یا پکیج در اختیارشان قرار خواهیم داد.

وب سایت برتر  به وسیله تخصص خود در زمینه پشتیبانی وب سایت ، بهینه سازی سئو ، پشتیبانی شبکه های اجتماعی و کمپین های تبلیغاتی نقش اثر گذاری در برندسازی  و توسعه بسیاری از کسب و کار های آنلاین داشته است.

اگر شما هم برای توسعه برند و افزایش بازخورد  تبلیغات  خود نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ، با ما در تماس باشید.