چرا برای وبسایت خود به پشتیبانی نیاز داریم ؟

پس از ماه‌ها تلاش و همکاری مداوم با طراح وب، نویسندگان محتوا و توسعه‌دهندگان وب، سرانجام وب‌سایت بی‌نقص خود را دریافت کردید. در نهایت، فکر می کنید کار تمام شده است و می توانید با تیم توسعه وب خود خداحافظی کنید.

اما صبر کنید! وب سایت شما برای کسب و کار شما چقدر مهم است؟

وبسایت برای بسیاری از کسب و کار ها ، برای اداره کسب و کارشان ضروری است و باید 24 ساعت شبانه روز، 7 روز هفته و 365 روز در سال بدون وقفه کار کند.

پس وقتی اوضاع خراب می شود چه اتفاقی می افتد؟ با کی تماس میگیرید؟ آنها چقدر سریع می توانند پاسخ دهند و مشکل را برطرف کنند؟

شما در مورد به‌روزرسانی‌های منظم و رفع اشکالات برای ایمن و کارآمد نگه داشتن وب‌سایتتان چقدر اطلاعات دارید؟

در این شرایط است که شما به تیم حرفه ای برای پشتیبانی وبسایتتان نیاز پیدا میکنید .


تیم پشتیبانی وبسایت برتر با کادر مجرب و با تجربه خود شما را در امر پشتیبانی وبسایتتان یاری میکند. 


در صورت نیاز به مشاوره کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید 

ساعت های ارائه خدمات پشتیبانی:

خدمات پشتیبانی سایت در روز های کاری (شنبه الی پنج شنبه) انجام می شود.

 

 

پشتیبانی فنی سایت شامل چه مواردی می باشد؟

خدمات پشتیبانی سایت

رفع انواع خطا:

ممکن است سایت با خطاهای رایجی برخورد کند که نشان می دهد سایت با چه مشکلی رو به رو است.

عمده این خطاها با عدد 3، 4 و 5 شروع می شود.

این اعداد 3 رقمی بوده و هر عدد نشان گر یک خطا است. گاهی اوقات ممکن است با هک شدن یا تداخل در برنامه ها سایت با یک صفحه سفید رو به برو شود و هیچ خطایی را نشان ندهد.

برخی از این خطاها میتواند در چند دقیقه توسط پشتیبان سایت رفع شود .

پشتیبانی وبسایت

ربات و بد افزار:

رعایت نکردن امنیت در کد نویسی و استفاده از کد های آماده در قالب، افزونه سایت موجب می شود که مشکلات جدی برای سایت به وجود آورد، از جمله:

وقتی سایت رو باز می کنیم وارد یک سایت غیر مرتبط می شویم.

در سایت اطلاعات غیر مرتبط مشاهده می شود.

در موتور جستجوگر گوگل قابل مشاهده نیستیم.

سایت دیر باز می شود یا گاهی اوقات باز نمی شود.

دریافت ایمیل، نظرهای اسپم و تبلیغات

پشتیبانی وب سایت

بهینه سازی وب سایت:

هنگام بارگذاری سایت (لود سایت) تصاویر دیر باز می شوند و سایت به هم ریخته است و برای هر اقدام در سایت، زمان زیادی طول می کشد.

پشتیبان فنی سایت با بهینه سازی کد های HTML – CSS  و رفع خطاهای سمت سرور مدت زمان بارگذاری سایت را بصورت چشم گیری کاهش می دهد.

توجه کنید که بهینه سازی محتوا (ویدئو، تصاویر و …) نیز بر بارگذاری نیز تاثیر بسزایی دارد. بهینه سازی محتوا در بخش پشتیبانی محتوا انجام می شود.

پشتیبانی سایت

به هم ریختگی سایت:

 گاه خواسته یا ناخواسته با بروز رسانی هسته سایت، قالب یا افزونه ممکن است تداخلی به وجود بیاورد  که ترکیب و هارمونی وب سایت را به هم بریزد.

تداخل کدهای موجود در افزونه ها نه تنها باعث به هم ریختگی سایت می شود بلکه باعث آسیب جدی به بهینه سازی سایت (SEO) شود.

پشتیبانی وبسایت
بروز رسانی منظم قالب و افزونه:
با توسعه زبان های برنامه نویسی و کشف باگ های متعدد، نیاز است که وب سایت را با بروز نگه داشتن هسته سایت، قالب و افزونه ها، وب سایت خود را امن نگه داریم.
ادمین سایت وظیفه حفظ و نگهداری وب سایت را بر عهده دارد که در هنگام بروز اشکال در(هسته، قالب، افزونه) سریعا به پشتیبان سایت گزارش دهد.
 
پشتیبانی وبسایت

بهبود امنیت سایت:

افراد سودجو همواره در تلاش هستند از امکانات و منابع دیگر وب سایت ها استفاده کنند که پشتیبان سایت با محدود کردن و مسدود سازی IP های مشکوک از استفاده شدن منابع سایت قربانی یا هک شدن سایت جلوگیری می کند.

اقدامات اولیه امنیتی مثل قرار دادن احراز هویتی هنگام ثبت نام و ورود می تواند بسیار مؤثر باشد.

خدمات ما در زمینه پشتیبانی سایت :

گواهی SSL

گواهی SSL یا گواهینامه امنیتی از ملزومات یک سایت حرفه ای است که برای وب سایت هایی که تراکنش مالی انجام می دهند یا به SEO سایت خود اهمیت می دهند بسیار مهم است.

باز طراحی سایت

ظاهر و محتوای وب سایت هویت ما در کسب و کار اینترنتی است. ظاهر وب سایت است که مشخص می کند چه میزان به کسب و کار اهمیت می دهیم.

تهیه فایل پشتیبان

داشتن فایل پشتیان از ملزومات پشتیبانی سایت است که اگر مورد حملات و بدافزار قرار گرفت یا تداخلی در فرایند اجرایی وب سایت صورت گرفت، پشتیبانی از اطلاعات حساس محتوا و اطلاعات کاربران داشته باشیم.

افزایش سرعت بارگذاری سایت

گواهی SSL یا گواهینامه امنیتی از ملزومات یک سایت حرفه ای است که برای وب سایت هایی که تراکنش مالی انجام می دهند یا به SEO سایت خود اهمیت می دهند بسیار مهم است.

رفع بد افزار (ویروس کشی)

استفاده از کد های نا امن

چکیده

زمانی که درخواست راه اندازی سایت را به عهده یک نفر یا یک تیم است یک تیم برای پذیرفتن کار مشتری می تواند کار سئو، پشتیبانی، طراحی را انجام دهد در اینجا قصد داریم بدانیم پشتیبانی وب چیست و چه کار هایی برای پشتیبانی وب انجام می شود پشتیبانی وب یکی از خدمات طراحی سایت است که شرکت های طراحی سایت بعد از اینکه سایت مشتری راه اندازی شد در گذر زمان اگر مسئله ای در طراحی سایت به وجود آمد آن تیم طراحی مسئله را حل می کند ولی زمانی هست که مشتری از شما درخواست دارد که محصولاتی که به مشتریان خود ارائه می دهد را قصد دارد داخل وب سایت بارگذار کند در واقع یکی از کارهای که مشتری در زمان پشتیبانی می تواند از شرکت یا تیم طراحی درخواست کند بارگذری محصولات می باشد بعضی از شرکت های طراحی سایت پشتیبانی را به صورت رایگان انجام می دهند ولی بعضی از تیم های طراحی سایت برای تقبل کار پشتیبانی مبلغی را به صورت ماهانه یا به صورت سالانه از مشتری دریافت می کنند.

زمانی که کسب و کار های اینترنتی سایتی برای خود در نظر می گیرند یک طراح سایت آن را بر حسب نیاز مشتریان، کارفرما و نوع کسب و کار طراحی می کند. اما این سایت نوپا همانند بچه ای نیاز دارد که تکامل یابد و مشکلات احتمالی آن برطرف شوند. در نتیجه بسیاری از طراحان سایت پس از طراحی اقدام به پشتیبانی یک ساله سایت می کنند.

پشتیبانی سایت بدین معناست که طراح سایت مشکلات احتمالی که برای سایت به وجود می آید را  بر طرف سازد. برخی از کسب و کار ها پشتیبانی یکساله را برای کار خود کافی دانسته و سایت خود را بدون پشتیبان پیش می برند. اما سایت هایی که ترافیک بالایی دارند و درآمد بسیاری از این طریق دارند اگر به مشکل برخورند ضرر و زیان های بسیاری به کسب و کارشان می رسد.

در نتیجه پشتیبانی سایت یکی از مهم ترین مواردی است که تمامی سایت ها باید به آن توجه کنند.

چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم؟

 • استفاده از به روز ترین امکانات سایت:

افزونه های سایت نیازمند به روز رسانی هستند. همان طور که می دانید تکنولوژی همواره در حال تغییر و دگرگونی است و هرروزه امکانات جدیدی به سایت اضافه می شود. زمانی که پشتیبانی سایت دایر باشد، پشتیبان تمامی این آپدیت های مورد نیاز را برای شما انجام خواهد داد. با این کار می توانیم از به روز ترین امکانات سایت استفاده کرده و جلوتر از رقبا قدم بگذاریم.

 • اقدامات مربوط به سایت خود را به شخص دیگری واگذار کرده و دیگر نگرانی از بابت سایت ندارید:

سایت ها نیازمند رسیدگی هستند. دامنه سایت ها باید تمدید شوند، به کامنت ها پاسخ داده شود و محصولات جدید بارگذاری و محصولات قدیمی اصلاح شوند. تمامی این ریزه کاری ها از دست خیلی از کارفرمایان بر نمی آید. بله گاهی همین کارهای کوچک برای کارفرمایان موفق بسیار دست و پاگیر می شود. بنابراین آن ها به پشتیبانی از سایت خود اقدام می کنند. پشتیبان سایت تمامی این کار ها را برای آن ها انجام می دهند. فراموش نشود از آن جایی که یک پشتیبان سایت در این کار متخصص شده است در نتیجه تمامی این کار ها را در مدت زمان بسیار کمتری انجام خواهد داد. در نتیجه کارهای شرکت سریع تر پیش رفته و سریع تر به اهداف خود خواهند رسید.

 • سایت از خطر هکر ها و مشکلات احتمالی دیگر حفظ می شود:

یکی از مهم ترین دلایلی که سایت های پرترافیک و با ارزش به دنبال پشتیبانی سایت خود می روند نیز همین است. آن ها می خواهند سایتشان در برابر هکر ها حفظ شود. اگر سایتی که فروش بسیار بالایی دارد برای حتی چند دقیقه از دسترس خارج شود در نتیجه کارفرما ضرر و زیان های بسیاری شامل حالش خواهد شد. بسیاری از هکر ها هم هستند که تنها برای دزدیدن اطلاعات کاربران دست به هک کردن اطلاعات سایت ها می زنند. آن ها اطلاعاتی چون ایمیل، آدرس و اطلاعات شخصی کاربران را گرفته و سپس آن ها را به فروش می رسانند. این موضوع می تواند حریم شخصی کاربران را نقض کند. اما پشتیبانان سایت با آپدیت امکانات سایت و پیگیری مداوم از بروز هم چین اتفاق نا گواری جلوگیری خواهند کرد.

 • حذف و اضافه المان های سایت با توجه به نیاز کسب و کار:

کسب و کار ها همواره در حال تغییر و تکامل هستند. بسیاری از سایت هایی که پنج سال پیش کاربری خیلی خوبی داشتند شاید امروزه نیاز کاربران را بر طرف نسازد. این می تواند به عنوان مرگ یک سایت تلقی شود. همان طور که می دانید سلیقه کاربران سایت تغییر می کند و به روز می شود. در نتیجه طراحی سایت می تواند تاثیر بسیار مهمی روی فروش کسب و کار ها داشته باشد. اگر کاربران با سایتی مواجه شوند که طراحی خوب و به روزی نداشته باشد ممکن است اعتماد نکنند. این می تواند برندسازی شما را خدشه دار کنند. بدین خاطر که برند سازی روی اعتماد سازی مشتریان به شما نقش مهمی می گذارند. اگر مشتریان نتوانند به شما اعتماد کنند در نتیجه تمامی تبلیغات شما بازدهی پایینی خواهند داشت و یا حتی بی تاثیر خواهند شد. در نتیجه کسب و کار ها باید تلاش کنند تا آن جایی که می توانند اعتماد مشتریان را جلب کنند تا افراد با حس خوب از محصولاتشان خرید کنند.

پشتیبانی سایت چند نوع دارند؟

از آن جایی که سایت ها انواع گوناگونی دارند در نتیجه پشتیبانی سایت نیز انواع گوناگونی دارند. در ادامه درباره انواع پشتیبانی سایت صحبت خواهیم کرد.

 • پشتیبانی سایت شخصی: بسیاری از افراد برای برند سازی خود نیاز دارند سایتی فقط و فقط برای خود داشته باشند. آن ها از این سایت برای تولید محتوا درباره مواردی که در آن تخصص دارند استفاده می کنند و تصاویری از موفقیت های شغلی خود را بار گذاری می کنند. پشتیبان سایت تمامی این محتوا ها را می توانند برای این افراد بارگذاری کنند. پشتیبانی سایت شخصی یکی از ارزان ترین پشتیبانی های سایت محسوب می شوند.
 • پشتیبانی سایت شرکتی: شرکت هایی که سایتی برای معرفی خود در نظر گرفته اند از شرکت هایی هستند که به یک پشتیبان سایت برای کار خود نیاز دارند. پشتیبانی سایت شرکتی بسیار متنوع است. به این دلیل که حوزه کاری شرکت ها بسیار با هم فرق می کنند. یک سایت شرکتی نیازمند این است که برای شرکتش محتوا تولید شود. هم چنین عکس کارمندان، شرکا و تصاویر محیطی از شرکت باید بارگذاری شوند. هم چنین طراحی سایت شرکتی باید بسیار به روز باشد چرا که به اعتماد سازی مشتریانی که تازه با شرکت آشنا شده اند کمک می کند.
 • پشتیبانی سایت فروشگاهی: می توان گفت پشتیبانی سایت فروشگاهی یکی از حساس ترین انواع پشتیبانی ها محسوب می شوند. چرا که یک سایت فروشگاهی منبع درآمد یک برند است و به هیچ عنوان نباید از دسترس خارج شود. هم چنین این سایت ها رقبای بسیار زیادی از نظر سئو دارد و پشتیبان سایت می تواند رقبا را بررسی کرده و با توجه به نیاز سایت تصمیم بگیرد چه کاری برای سئو مناسب تر است. هم چنین یک سایت فروشگاهی محتواهای بسیاری را باید بارگذاری کند. برای مثال یک سایت فروشگاهی محصولات بسیار زیادی برای ارائه دارد. هم چنین اگر وقفه ای در ارائه این محصولات وجود داشته باشد ممکن است محصولات در انبار ها برای مدت طولانی تری بمانند.
  پس نتیجه میگیریم پشتیبانی یک سایت فروشگاهی  شامل هر دو نوع پشتیبانی فنی و پشتیبانی محتوا میشود .
 • پشتیبانی یک سایت فروشگاهی پر از چالش و اتفاقات جدید و غیر قابل پیش بینی است به همین دلیل هزینه پشتیبانی آن نسبت به سایت های معرفی بیش تر است.

پشتیبانی وب چیست

زمانی که سایت راه اندازی می شود باید مشتری کار پشتیبانی وب را به یک فرد متخصص واگذار کند تا بتواند مشکلاتی که در سایت ایجاد می شود سریعا برطرف کند در صورتی که نسبت به مسائل بی توجهی شود ممکن است خسارت های غیر قابل جبرانی را برای سایت فراهم کند.

انتخاب پشتیبان سایت بر اساس نیاز سایت

بسیاری از کارفرمایان هستند که به پشتیبانی سایت تنها برای یکسری از کار ها نیاز دارند. برای مثال امنیت سایت برای برخی از کارفرمایان بسیار مهم تر از تولید محتوا و سئو است در نتیجه پشتیبان فنی سایت برای خود استخدام می کنند. یک پشتیبان فنی سایت، سایت را از نظر به روز بودن بررسی می کند و به روز رسانی های مورد نیاز را روی آن اعمال می کند. هم چنین عملکرد سایت برای یک پشتیبان فنی سایت بسیار مهم خواهد بود. اما برخی از سایت های محتوای پشتیبانی برای محتوای سایت خود می خواهند. پشتیبان محتوایی سایت محتوا های مورد نیاز سایت را تولید و یا بار گذاری می کند. پشتیبان محتوایی سایت از طریق تولید محتوا روی سئو و دیده شدن سایت بسیار تاثیر گذار است. برخی دیگر از کارفرمایان روی گرافیک سایت خود بسیار حساس بوده و معتقدند این طراحی گرافیکی سایت است که می تواند مشتریان را به خرید از سایت تشویق کنند. که البته همین طور است و بخش مهمی از اعتماد سازی در طراحی گرافیک سایت خلاصه می شود. این کارفرمایان با استخدام یک پشتیبان گرافیکی برای سایت خود همواره سایت خود را به روز نگه داشته و با قالب های جدید رقبا را به راحتی کنار می زنند. یکی از مزایای داشتن یک پشتیبان گرافیکی سایت این است که کسب و کار مورد نظر به هیچ عنوان کاهش فروش را تجربه نخواهد کرد.

انواع پشتیبانی وب

بر اساس نیاز مشتری  وب سایت هایی که پشتیبانی می شود به چند سه دسته پشتیبانی محتوا، پشتیبانی سئو، پشتیبانی فنی تقسیم می شود که در این بخش قصد داریم انواع پشتیبانی هایی که توسط تیم طراح سایت برای مشتری انجام می شود را به صورت کامل توضیح دهیم.

 • پشتیبانی محتوا

یکی از شاخه های پشتیبانی سایت پشتیبانی محتوا می باشد پشتیبانی محتوا همان طور که از نامش مشخص می باشد شامل بارگذاری محتواهای سایت می باشد زمانی که یک سایت می خواهد راه اندازی شود علاوه بر اینکه باید از لحاظ ظاهری از جلوه بصری مناسبی برخوردار باشد بلکه باید از محتوای خوبی نیز برخوردار باشد وجود محتوا خوب و یونیک یکی از عوامل موثر در سئو می باشد ممکن است از خود بپرسید تولید محتوا شامل چه مواردی می باشد زمانی یک سازمان سایت خود را راه اندازی می کند بعد از راه اندازی سایت نیاز داشته باشد که به صورت ماهانه یا هفتگی محتواهایی داخل سایت بارگذاری کند این محتوا می تواند شامل محصولات، مقالات، ویرایش متن، ایجادصفحه،تصاویر و.. باشد برای بارگذاری محتوا شخصی که کار پشتیبانی سایت را انجام می دهد باید با دسترسی به سایت بتواند محتوای سایت مشتری را بارگذاری کند.

 • پشتیبانی سئو

در ابتدا نیاز است که بدانیم سئو چیست سپس توضیحاتی را در مورد پشتیبانی سئو توصیح دهیم سئو seo مخفف کلمه search engine optimization به معنای بهینه سازی موتور های جستجو می باشد سایت توسط موتورهای جستوجو گر مانند گوگل، یاهو، یاندکس و… بررسی می شود اقداماتی جهت بهبود سایت انجام می شود تا رتبه سایت بالا رود حال می خواهیم بدانیم پشتیبان سایت چه شخصی است؟ پشتیبان سایت کسی است که سایت مشتری را توسط ابزار های تحلیل گر گوگل مانندگوگل آنالیتکس، الکسا، گوگل وب مستر بررسی می کند به عنوان مثال از الکسا برای تعیین رتبه سایت استفاده می شود سایت هایی که داخل موتر جستجو گر گوگل راه اندازی می شوند نیاز است که رتبه آن را بررسی کرد چگونه رتبه سایت بررسی می شود توسط الکسا کافی است که داخل سایت وارد شوید آدرس سایت مورد نظر خود را وارد نمایید در قست بالا سایت یک عددی را نشان می دهد هر چقدر این عدد کوچکتر باشد یعنی که سایت تان دارای وضعیت خوبی می باشد به عنوان نمونه سایت دیوار داری رتبه 312 می باشد که این نشان دهنده وضعیت خوب سایت می باشد به طور کلی پشتیبان سئو شخصی است که با توجه به مهارت و دانشی که آموخته سایت شما را به سمت بیشتر دیده شدن توسط کاربر هدایت می کند در واقع سئو یکی از کار های مهمی است که هر سازمانی برای اینکه میزان فروش بالایی را در فضای مجازی داشته باشد و مشتریان بیشتری راجذب کند نیاز است جهت انجام آن توسط تیم متخصص اقدام کند.

 • پشتیبانی فنی

پشتیبانی فنی یکی دیگر از شاخه های پشتیبانی می باشد زمانی که سایت برای مشتری راه اندازی میکنید با گذشت زمان ممکن است که سایت دچار نقص فنی شود برای برطرف کردن نقص فنی سایت نیاز به یک نیرو متخصص داریم تا بتواند مسئله را حل کند به عنوان مثال یک سایتی را توسط سیستم های مدیریت محتوا مانند وردپرس راه اندازی می کنید و به مشتری تحویل می دهید پس از 5 ماه مشتری با تیم طراحی تماس می گیرد می گوید می خواهد محصولات بارگذاری کند ولی مسئله ای وجود دارد آن محصولات در سایت نمایش داده نمی شود پشتیبان فنی سایت وظیفه دارد که آدرس هاست و دامنه را از مشتری بگیرد تا بررسی کند پشتیبان وارد سایت مشتری می شود تمام موارد را چک می کند آیا برچسب گذاری محصولات به درستی انجام شده یا خیر، آیا دسته بندی محصولات به درستی تعیین شده یا خیر این گونه موارد را چک می کند تا مسئله را حل شود.

وظایف پشتیبان سایت

در این بخش قصد داریم بدانیم یک پشتیبان سایت چه وظایفی را بر عهده دارد وظیفه اصلی پشتیبان سایت نگهداری از سایت می باشد در ادامه با وظایف پشتیبان سایت آشنا می شویم.

 • تجزیه و تحلیل مشکلات و برطرف کردن آن ها

یکی از مسائلی که باید هر پشتیبان سایت قادر به انجام دادن آن باشد این است مشکلات را بررسی کند سپس برای مسائلی که وجود دارد یک راه حلی پیدا کند تا آن مسئله را برطرف کند.

 • انجام تغییرات سایت از لحاظ فنی

زمانی که مشتری قصد دارد یک صفحه ای را ایجاد کنید تا بتواند داخل آن صفحه محتوای سایت را بارگذاری کنید طراحی صفحات وب یکی از مواردی است که باید توسط پشتیبان سایت انجام شود.

 • بروز رسانی، حذف، ویرایش و…

یکی دیگر از وظایف پشتیانی سایت این است که بتواند محتوای سایت را بروز رسانی یا ویرایش کند که این وظیفه مربوط به پشتیبان محتوای سایت می باشد.

 • پاسخ به پرسش ها و مشکلات کاربران

زمانی که سایت را برای مشتری طراحی می کنید و سایت را به آن ها ارائه می دهید گاهی ممکنن است به صورت تلفنی با واحد پشتیبانی تیم طراحی سایت تماس بگیرند تا مسئله ای که در سایت وجود آمده آن ها را حل نماید در واقع تیم پشتیبان سایت پاسخگویی به مشتریان یکی دیگر از وظایف مهم او می باشد.

 • امنیت سایت

یکی از وظایف مهم مشتری تامین امنیت سایت می باشد تا سایت توسط افراد سودجو حک نشود.

نتیجه گیری

با توجه به توضیحاتی که در مورد پشتیبانی وب ارائه کردیم پشتیبانی وب شخصی است که با توجه به نوع سایت مشتری که می تواند فروشگاهی یا شرکتی باشد وظایفی را برعهده دارد اگر مشتری سایت فروشگاهی دارد پشتیبان سایت وظیفه بارگذار ی محصولات و تعیین قیمت آن ها و پشتیبانی فنی را داخل سایت برعهده دارد اگر شرکتی باشد پشتیبان سایت وظیفه باگذاری محتوا، ویرایش و پشتیبانی فنی  را برعهده دارد در صورتی که برای بارگذاری محصولات، مقالات و… نیاز به پشتیبان سایت دارید تا مسائل سایت تان را برطرف کند می توانید کار را به واحد پشتیبانی تیم حرفه ای وب سایت برتر واگذار نمایید جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره  02188889762یا 09217153044 تماس حاصل فرمایید.