چکیده

هر یک از افراد جامعه زمانی که از لحاظ جسمی مسئله ای برایشان پیش می آیند سریع به دکتر مراجعه می کنند و به سلامت جسم شان اهمیت می دهند سوالی که در اینجا پیش می آید آیا این افراد به فکر سلامت روح شان هستند زمانی که در زندگی شخصی شان مسئله ای پیش می آید چگونه آن مسئله را حل می کنند؟ بر اساس پژوهش های انجام شده در کشور ایران نسبت به سلامت روح خود توجه نمی کنند زمانی که در زندگی مسئله ای برای شان پیش می آید ترجیح می دهند خودشان مسائل شان را حل کنند یا اینکه نسبت به حل مسئله شان نزد یک روان شناس مقاومت می کنند گاهی ممکن است مسائلی در زندگی پیش آید که می تواند روحیه شخص را تحت تاثیر قرار دهد در صورتی که می توان با مراجعه به روان شناس می توان این مسئله را حل کرد بدون اینکه به روحیه آسیب برساند و راه حلی را ارائه دهد که مسئله به صورت کامل حل شود.

 چه افرادی نیاز به مشاوره دارند؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چه افرادی باید به یک روان شناس یا مشاور مراجعه کنند؟ بر اساس پژوهش هایی که در گذشته انجام شده بود به این نتیجه رسیدن که بیشتر افرادی که در جامعه زندگی می کنند به این معتقد بودن که تنها افرادی باید به مشاور مراجعه کند که از لحاظ روحی و روانی مسئله دارند در صورتی که امروزه فرهنگ مردم عوض شده و به این باور و نتیجه رسیدن گاهی ممکن است در زندگی اتفاقی رخ دهد که منجر به ایجاد مسئله شود به دلیل اینکه بتوانند مسائل شان را به زود تر حل شود تا دچار آسیب نشوند از مشاور راهنمایی بگیرند.

نکات مهم در برگزاری جلسه مشاوره

جهت برگزاری یک جلسه مشاوره خوب نکاتی وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

  1. قبل از اینکه قضاوتی از جانب مشاور انجام شود باید در ابتدا به صحبت های مراجعه کننده گوش داده شود سپس در مورد آن موضوع قضاوت شود.
  2. مشاور باید شخصی باشد که تمامی صحبت هایی که بین مراجعه کننده و مشاور انجام می شود به صورت محرمانه باشد.
  3. یکی از نقش هایی که باید یک مشاور داشته باشد این است که تمامی احساسات مراجعه کننده را درک کند.

اتاق مشاوره چیست

زمانی که به یک روانشناس یا مشاور رجوع می کنید یک فضای امن که عاری از ترس، استرس و اضطراب باشد راهنمایی می شوید و در آن فضا درمورد مسائل خودتان صحبت می کنید این اتاق، اتاق مشاوره می باشد. اگر می خواهید مسائل تان حل شود برای حل مسائل روانشناس بر اساس مهارت ها، دانش و تخصصی که دارد به شما یک سری راه حل هایی را ارائه می دهد در واقع وظیفه مشاوره دادن راه حل یا ارئه تکنیک هایی که باعث شود مسائل و مشکلات تان حل شود ولی در اصل این خود تان هستید که باید بتوانید مسائل تان با تکنیک ها و راه حل هایی که مشاور به شما می دهد آن را حل نمایید در نهایت خودتان تصمیم می گیرید که می خواهید مسائل تان حل شود یا خیر.

مشاور کیست؟

در این بخش قصد داریم در مورد بدانیم که مشاور کیست و یک مشاور خوب باید چه ویژگی هایی را داشته باشد.

  • مشاور شخصی است که انسان ها را دوست دارد و علاقه دارد که به آن ها کمک کند تا مسائل و مشکلات شان حل شوند.
  • مشاور شخصی است که ابتدا مسائل و مشکلات مراجعه کنند گان خود را به خوبی از زبان او می شنود سپس با بیان دلیل مسائل و مشکلات را برطرف می کند.
  • یکی از ویژگی های باید یک مشاور داشته باشد این است که انتقاد پذیر باشد.
  • علاقه مند به مطالعه باشد به صورت مستمر مطالعاتی مرتبط با حرفه شغلی خود داشته باشد.
  • یکی از ویژگی های اخلاقی که باید یک مشاور داشته باشد این است که نسبت رفتار و واکنش دیگران منعطف باشد.

انواع مشاور روانشناسی

هر شخصی ممکن است در زندگی به مسائل مختلفی برخورد کنند برای حل مسئله مختلف مشاوران مختلفی داریم که در ادامه با انواع مشاوره های روانشناسی آشنا می شویم.

مشاور ازدواج

دسته اول از مشاوره، مشاوره ازدواج می باشد هر شخصی که قصد ازدواج داشته باشند برای اینکه بتوانند یک زندگی موفقی داشته باشند به مشاور ازدواج مراجعه میکنند و مشاور ازدواج با در نظر گرفتن سطح اقتصادی، تربیت فرزندان، شیوه رابطه با افراد مختلف، نقش زن و مرد در خانواده و... بررسی می کند و آن ها راهنمایی می کند تا بتوانند در انتخاب شان تصمیم درستی را بگیرند.

مشاور زوجین

افرادی که ازدواج می کنند در سال های اول زندگی مسئله ای ندارند و با گذشت زمان ممکن است مسائلی در زندگی آن ها به وجود آید برای برطرف کردن مسائل شان به یک مشاور مراجعه می کنند و مشاور وظیفه دارد که مسائل را بررسی کنند و به آن ها راه حل هایی را ارائه دهد.

مشاور کودکان

همان طور که از نام آن مشخص می باشد برای حل مسائل کودکان و نوجوانان والدین به مشاور کودکان مراجعه می کنند کودکان به دلیل اینکه نمی توانند آنچه در درونشان می گذرد را بیان کنند کار را برای مشاور  سخت می کند مشاور با فراهم یک فضای مناسب برای کودکان و نوجوانان که بتوانند از استرس، ترس، نگرانی ها صحبت کنند و به آن ها کمک می کند تا بتوانند در خانواده، مدرسه و اجتماع مسائلی را که دارند برطرف نمایند.

مشاور خانواده

مشاور خانواده در واقع زیر مجموعه ای از مشاوره های ازدواج، زوجین، کودکان و خانواده می باشد که در آن به حل مسائل درونی خانواده می پردازد. مسائلی مانند اعتیاد، طلاق، مرگ یکی از اعضای خانواده، خشونت خانوادگی و اعتیاد می باشد که مشاور با بررسی این موارد مراجعه کنند گان را راهنمایی می کنند.

مشاور تحصیلی

یکی دیگر از انواع مشاوره، مشاوره تحصیلی می باشد نقش مشاوره تحصیلی این است که عواملی که باعث شده که افراد، دانشجویان ، دانش آموزان نسبت به یادگیری دروس مقاومت داشته باشند را بررسی می کنند و این دسته از افراد را راهنمایی می کنند تا بتوانند رشته ای را انتخاب کنند که با روحیه ای که دارند سازگار باشند.

مشاور شغلی

مشاوره شغلی همان طور که از نام آن مشخص می باشد برای انتخاب شغل مناسب مشاور راه حل های را ارائه می دهد که بتواند مشکلاتی که در محل کار خود دارد را حل کند.

مشاور توان بخشی

مشاور توان بخشی به افرادی که دارای معلولیت های جسمی هستند کمک می کند تا بتوانند کارهای خود را انجام دهند و مستقل باشند مشاور توان بخشی علاوه بر اینکه میتواند به صورت خصوصی مشاوره دهد می تواند در مراکزی مانند بیمارستان ها، آسایشگاه ها، خانه سالمندان، مدارس، دانشگاه ها نیز فعالیت کنند.

مشاور اعتیاد

مشاور اعتیاد همان طور که از نام آن مشخص می باشد به افرادی که نسبت به مواد مخدر اعتیاد دارند کمک می کند تا بتوانند اعتیاد خود را ترک کنند و وابستگی خود را نسبت به مواد مخدر، الکل و... کم کنند.

نتیجه گیری

با توجه توضیحاتی که در بخش های پیشین ارائه شد هر شخصی ممکن است در زندگی مسائلی را داشته باشد برای حل مسائل نزد مشاور مراجعه میکند هر شخص با توجه به مشکلی که دارد می تواند به آن مشاور مراجعه کند به عنوان مثال اگر شخصی می خواهد برای آینده زندگی خود تصمیم گیری کند باید به مشاور ازدواج مراجعه کند که با انواع مشاوره ها آشنا شدید. برای گرفتن وقت مشاوره شغلی می توانید با شماره تماس 09217153044 تماس حاصل فرمایید.

 

اتاق مشاوره:

بسیاری از کارفرمایان از خود می پرسند چرا کسب و کار مان نیازمند مشاوره تبلیغاتی و بازاریابی است؟ آیا مشاوره می تواند مرا در تصمیم گیری درمورد شغلم یاری رساند؟ اگر متحمل ضرر شده اید، اگر می خواهید میزان سود دهی خود را افزایش دهید، اگر از یکنواختی عملکرد شغل خود راضی نیستید به احتمال زیاد به یک مشاور تبلیغاتی نیاز دارید.

مشاور تبلیغاتی و بازاریابی در قدم اول کسب و کار شما را مورد ارزیابی و مطالعه قرار می دهد. آن ها با درایت خاصی رقبای شما را مطالعه کرده و ایده های جدیدی را برای توسعه کسب و کار شما به شما پیشنهاد می دهند. این ایده ها می توانند راه حل های خوبی برای افزایش سود دهی شما باشند. در ادامه درباره اینکه چرا شما به یک اتاق مشاوره برای کسب وکار خود نیاز دارید خواهیم پرداخت.

یک مشاوره کسب و کار برای افزایش سوددهی من چه کاری انجام می دهد؟

تحلیل و ارزیابی بازار:

زمانی که شما می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید و یا آن را توسعه دهید نیاز دارید که بازار خود را تحلیل و ارزیابی کنید. شما باید متوجه شوید که مخاطبان هدف شما کجا هستند، چگونه می خواهید به آن ها دسترسی داشته باشید و اینکه آیا محصولات شما مرتبط با مخاطبان شما هست یا نه.

تمامی این مراحل را متخصصان تبلیغاتی و بازاریابی برای شما انجام خواهند داد. یک مشاور تبلیغاتی و صنعتی مطالعه می کند که وضعیت عرضه و تقاضا در بازار چگونه است، جایگاه و قیمت محصولات به چه صورت است و ضرر های احتمالی چه چیز هایی می باشند. با استفاده از این دانش و تحلیل ها می توان خیلی سریع تر به اهداف خود در کسب و کار برسید.

شناسایی رقبا:

یکی از بهترین روش ها برای دستیابی به موفقیت در کسب و کار سنتی و اینترنتی شناسایی بزرگ ترین رقبای شما است . شما با شناخت رقبای خود می توانید تاکتیک های فروش را بفهمید و از آن ها استفاده کنید. مطمئن باشید بسیاری از رقبای شما چندین سال طول کشیده که تجربه خوبی در زمینه کسب وکار شما به دست آورند. این درحالیست که شما می توانید تنها با نگاه کردن به استراتژی های فروش آن ها این تجربیات را کمتر از یک هفته به دست آورید. البته بسیاری از تجربه های پنهانی نیز وجود دارد که کسی آن را به شما نخواهد گفت. در اینجا نقش مشاوران تبلیغاتی و بازاریابی پررنگ تر خواهد شد.

برنامه ریزی قابل اجرا و استراتژی های فروش مناسب:

استراتژی فروش یا همان روش های فروش، روش های خاص و تخصصی هستند که کارمندان فروش یک شرکت آن را به کار می برند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهند. استراتژی های فروش انواع گوناگونی دارند و به راحتی می توان از آن ها در فروش خود استفاده کرد. در ادامه برخی از این استراتژی ها را برای شما شرح خواهیم داد.

ارزش گذاری روی محصول: قبل از فروش هر چیزی باید به این موضوع توجه کنید که آیا محصول شما برای مردم کاربردی دارد. اگر جواب شما به این سوال بله است و می توانید دلایل گسترده ای برای خوب بودن محصول خود بیاورید باید این موضوع را به یاد داشته باشید که بسیاری از بینندگان و مخاطبان شما از چیزی که شما درباره محصولاتتان می دانید بی بهره اند. در نتیجه شما باید ارزش محصولات خود را به گوش همگان برسانید. یکی از روش هایی که می توانید به محصولات خود ارزش دهید از طریق تبلیغات است. بله تبلیغات نیز نوعی استراتژی فروش به حساب می آید.

در دنیای مخاطب خود غرق شوید: یکی از مهم ترین استراتژی های مهم در حوزه فروش و مذاکره این جمله است: مخاطب نباید بفهمد شما قصد فروش چیزی را دارید. زمانی که دارید با مخاطب هدف خود صحبت می کنید باید از خود بپرسید نیاز درونی او چیست؟ آیا به دنبال پیشرفت است؟ آیا به دنبال کسب یک جایگاه اجتماعی برتر است؟ استراتژی های فروش شرکت اپل را مد نظر قرار بگیرید. آن ها نه تنها محصولات با کیفیتی را عرضه می کنند بلکه محصولات خود را با جایگاه اجتماعی بالا همراه ساخته اند. به این صورت آن ها تنها محصولات دیجیتالی نمی فروشند، بلکه به خریداران خود جایگاه اجتماعی هدیه می دهند.

استراتژی فروش آنلاین: بسیاری از کسب و کار های قدیمی فروش آنلاین را نادیده می گیرند این درحالیست که بسیاری از غول های تجاری نوپا از فروش آنلاین کار خود را آغاز کرده اند. اینترنت پتانسیل بسیار زیادی برای فروش و تبلیغات دارد و هرگز نباید این فضا را دست کم گرفت چرا که مطمئنا رقبای شما در این حوزه فعالیت چشم گیری داشته و ممکن است از شما پیشی بگیرند. در دنیای امروز که همواره همه چیز در حال تغییر لحظه ای است به هیچ عنوان نباید روش های فروش قدیمی را ادامه داد و باید به روش های جدید و نوین اعتماد کرد. فروش در اینترنت می تواند برای شما فعالیت بسیار لذت بخشی باشد و مطمئن باشید از اینکه این راه را انتخاب کرده اید پشیمان نخواهید شد.

برند سازی را دست کم نگیرید: به نظر بسیاری از  افرادی که در فروش همکاری دارند معتقدند تا زمانی که محصول از برند معتبری نباشد بسیاری از افراد به محصول اعتماد نخواهند کرد. برندسازی که یکی از اهدافش اعتماد سازی در میان مشتریان است می تواند به بهترین شکل ممکن شما را به هدفی که دارید برساند. برند سازی یک برنامه بلند مدت یا کوتاه مدت است که در هر صورت تاثیر بلند مدت خوبی روی فروشتان خواهد گذاشت. حتما در تبلیغات خود سعی کنید تا جای ممکن هم محصولاتتان را معرفی کنید و هم در کنار آن ها برندسازی کسب و کارتان را تحقق ببخشید.

صبور باشید! بله به نظر ما یکی از اصلی ترین استراتژی های فروش صبور بودن است چرا که یقینا شما نمی توانید راه چند ساله را یک شبه طی کنید. هم چنین ممکن است بسیاری از استراتژی های فروش آن طور که شما برنامه ریزی کرده بودید به نتیجه نرسند. چرا که عوامل پنهان بسیاری روی طرز تفکر خریداران شما تاثیر خواهند گذاشت و در نتیجه فروش شما می تواند کم تر و حتی بیشتر از آن چیزی باشد که تصورش را کرده بودید. در نتیجه مهم نیست کسب و کار نوپایی دارید یا سال ها در یک حوزه فعالیت می کنید و خبره هستید. به هر حال چیزی هست که روی فروش شما می تواند تاثیر گذار باشد. در کنار استراتژی های فروش حتما روش های تبلیغ نوین را هم باید بشناسید. مطمئنا مشاوران بازاریابی و فروش می توانند در این راه کمک گسترده ای به شما کنند.

نظارت بر کمپین ها

یکی از اصل های مهم که در کمپین های تبلیغاتی وجود دارد نظارت روی آن هاست. برای کمپین های تبلیغاتی هزینه های گزافی می شود و اهمال کاری در مورد آن می تواند به جای اینکه نتیجه ارزشمندی به شما دهد بودجه شما را نابود سازد.

یکی از اولین مواردی که باید به آن بپردازید پاسخ به این سوال است: هدف من از اجرای کمپین تبلیغاتی چیست؟ با پاسخ به این سوال می توانید برنامه ریزی دقیقی برای کمپین خود بسازید و به خوبی متوجه شوید که در نهایت چه انتظاری از کمپین خود دارید.

دومین مسئله مهم شناسایی علایق مشتریان شما و ابزار هایی که برای دسترسی به آن ها نیاز دارید است. شما باید بدانید مخاطبان شما بیشتر از چه سن و سالی هستند، چگونه می توان هیجان و احساسات آن ها برانگیخت و امروزه بیش تر به چه مسائلی توجه نشان می دهند. با استفاده از این موارد می توانید خیلی راحت تر آن ها را متقاعد سازید که حداقل برای یک بار هم که شده محصولات شما را استفاده کنند و یا به سایت شما سری بزنند. مشاوران تبلیغات و بازاریابی به خوبی می دانند چگونه می توانند به شما در این زمینه یاری رسانده و اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهند داد.

 

 

[wpforms id="1443" title="false" description="false"]