عکاسی صنعتی حرفه ای

عکاسی صنعتی نه تنها در تبلیغات مؤثر است بلکه برای نشان دادن برتری کالا یا خدمات نسبت به رقبا نیز می تواند برای جذب مخاطب تاثیر گذار باشد. می توان از عکس صنعتی برای تبلیغات(کاتالوگ، بروشور، رسانه ها ملی و اجتماعی) استفاده نمود.

عکاسی تبلیغاتی حرفه ای

عکاسی صنعتی | عکاسی تبلیغاتی

برای تعریف این بحث باید هر کدام از بخش ها را جدا تعریف کنیم چون تفاوت هایی با هم دارند.

عکاسی صنعتی:

به نوعی از عکاسی می گویند که به کالای خاصی که برای فروش است توجه می شود. هدف از تهیه آن به تصویر کشیدن یک محصول می باشد.

عکاسی تبلیغاتی:

پر زرق و برق تر می باشد .جنبه تبلیغاتی آن نسبت به عکاسی صنعتی بیشتر می باشد. هدف از تهیه آن به تصویر کشیدن خدمات و محصولات و ایجاد جذابیت می باشد. عکاسی تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی صنعتی به شمار می رود. هر دو جزء عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از اجزاء قوی برای بازاریابی به شمار می روند.

نکات عکاسی صنعتی:

در عکاسی صنعتی نیاز به تجهیزات مجهز و لازم لنز ها، سه پایه و نور برای بهتر نشان دادن جزئیات می باشد .

نکات عکاسی تبلیغاتی:

در عکاسی تبلیغاتی توجه روی یک محصول خاص نمی باشد به محصولات و خدمات شما برای تبلیغات توجه می شود.

تجهیزات مورد نیاز عکاسی:

یک دوربین: استفاده از دوربین به جای موبایل برای عکاسی.

باتری اضافی: به علت زمان بر بودن کار برای اینکه زمان خود را با شارژ مجدد باتری از دست ندهیم، وجود یک باتری اضافی ضروری می باشد.

کارت حافظه بالا: به علت عکاسی از تمامی جهات و تکرار عکس ها به یک کارت حافظه بالا احتیاج می باشد.

لنز، مخصوصا لنز با زوم مناسب: برای عکاسی حرفه ای احتیاج به لنز های متفاوت با زوم های مناسب می باشد.

فلش دوربین: برای عکاسی از اجسامی که نور مناسب ندارند لازم می شود.

سه پایه: تفاوت زیادی در کیفیت عکس های ما ایجاد می کند. چون لرزش دوربین حذف می شود عکس های شفاف تهیه می شود.

نور دهی: نور در عکاسی یک مبحث مهم می باشد. در محیط های باز از نور طبیعی استفاده می شود ولی در محیط های بسته کارخانجات از نور های مصنوعی استفاده و چنان از تجهیزات عکاسی می شود که جلوه خاصی را به آن می بخشد. تمامی کارها را از ابتدای روز با به تصویر کشیدن برای عموم به نمایش می گذارند.

انواع عکاسی صنعتی:

عکاسی صنعتی دارای زیر شاخه های متعددی می باشد.

 • عکاسی تبلیغاتی: هدف به نمایش گذاشتن یک کالا و خدمات و برند یا فرد که در مجلات، روزنامه ها و غیره استفاده می شود. یکی از محبوب ترین شاخه های عکاسی به شمار می رود.
 • عکاسی هوایی: تصاویر از ارتفاع بالا انداخته می شود با دوربین های پیشرفته به وسیله هلیکوپترها و بالن ها و.. گرفته می شود.
 • عکاسی معماری و نمای داخلی: شامل عکس برداری از بناها و خانه ها و هرگونه فضا می باشد. در تبلیغات املاک از آن استفاده می شود.
 • عکاسی غذا: تبلیغات غذاها و منو های غذایی را شامل می شود.
 • عکاسی ماشین: در زمینه صنعت ماشین سازی بکار گرفته می شود.
 • عکاسی محصول: عکاسی که با گرفتن عکس عالی از محصول برای تبلیغات استفاده می شود.
 • عکاسی خبری: از اخبار روز و مسائل خبری که با مدرک به تصویر کشیده می شود.
 • عکاسی جواهرات: در صنعت جواهر سازی برای تبلیغات استفاده شده از آن ها بروشور و مجلات تبلیغاتی تهیه می شود.
 • عکاسی ورزشی: شامل اخبار ها و رویداد های ورزشی می باشد و اخبار بازیکنان را در قالب تصویر به نمایش می گذارد.

انواع عکاسی تبلیغاتی:

 • عکاسی مد: برای مجله های زیبایی و مد کاربرد دارد.
 • عکاسی از افراد مشهور: در این نوع از عکاسی به وسیله افراد مشهور محصولات را به نمایش می گذارند. تا مورد توجه هواداران آن فرد قرار گیرد.

از موارد مهم در عکاسی تبلیغاتی صحبت با مشتری و درک هدف او از عکاسی می باشد. به این طریق می توان با عکاسی هدفمند مشتری ها را جذب و باعث افزایش فروش از راه تبلیغات شویم.

انواع عکاسی تبلیغاتی:

 • عکاسی مد: برای مجله های زیبایی و مد کاربرد دارد.
 • عکاسی از افراد مشهور: در این نوع از عکاسی به وسیله افراد مشهور محصولات را به نمایش می گذارند. تا مورد توجه هواداران آن فرد قرار گیرد.

از موارد مهم در عکاسی تبلیغاتی صحبت با مشتری و درک هدف او از عکاسی می باشد. به این طریق می توان با عکاسی هدفمند مشتری ها را جذب و باعث افزایش فروش از راه تبلیغات شویم.

انواع عکاسی تبلیغاتی:

 • عکاسی مد: برای مجله های زیبایی و مد کاربرد دارد.
 • عکاسی از افراد مشهور: در این نوع از عکاسی به وسیله افراد مشهور محصولات را به نمایش می گذارند. تا مورد توجه هواداران آن فرد قرار گیرد.

از موارد مهم در عکاسی تبلیغاتی صحبت با مشتری و درک هدف او از عکاسی می باشد. به این طریق می توان با عکاسی هدفمند مشتری ها را جذب و باعث افزایش فروش از راه تبلیغات شویم.

تعرفه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی:

هزینه ها متفاوت می باشد و به تعداد روزهای مشخص شده برای عکاسی و تعداد عکس ها و تجهیزات مورد استفاده برای هر پروژه عکاسی بستگی دارد.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی:

عکاسی از محصولات یکی از موارد بسیار مهمی است که فکر کارفرمایان را به خود مشغول ساخته است. چرا که زمانی که محصولات آماده عرضه به بازار می شوند برای تبلیغات و فضای مجازی باید تصویر مناسبی داشته باشند. اما عکاسی از محصولات بخش عمده ای از تبلیغات شما در نظر گرفته می شود و از این مسئله نباید به سادگی گذشت.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی یکی از مهم ترین عواملی است که شما می توانید به وسیله آن ها فروش خود را افزایش دهید. از زمانیکه دیجیتال مارکتینگ یا کسب و کار های اینترنتی رونق گرفت مخصوصا پس از همه گیری بیماری کرونا، بسیاری از کسب و کار ها به فکر عکاسی از محصولات خود افتادند. چرا که یکی از ملزومات فروش وجود عکس از محصول است.

البته عکاسی صنعتی و تبلیغاتی فقط برای کار در فضای مجازی نیست. شما برای تبلیغات محیطی خود نیز باید از عکاسان صنعتی بهره ببرید. همان طور که میدانید بیلبورد ها ابزار های تبلیغاتی بسیار پربازدهی هستند که معمولا در کمپین های تبلیغاتی استفاده می شوند. برای اینکه بتوان یک بیلبورد بسیار مناسبی داشته باشیم باید از محصولاتمان عکس های مناسب و جذابی داشته باشیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن توجه مخاطبان را در کم ترین زمان ممکن جلب کنند.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از محصولات می تواند کالاهای ما را متمایز از رقبایمان کند. در نتیجه این موضوع می تواند روی برند سازی شرکتی بسیار تاثیر گذار باشد. برند سازی و هویت سازی یکی از مهم ترین مسائلی است که میتوانیم به وسیله آن فروش آینده خود را تضمین کنیم. برند سازی بدین معناست که کاری کنیم نام کسب و کارمان در ذهن و یاد همگان باقی مانده و همواره برای خرید دوباره به ما مراجعه کنند. یکی از مواردی که میتواند برند سازی ما را توسعه دهد عامل تمایز ما نسبت به سایر رقبایمان است. هر چه بتوانیم بیش تر خود را نسبت به رقبا متمایز تر نشان دهیم در نتیجه می توانیم به روش بهتری برند سازی کرده و در ذهن مخاطبین خود ماندگار شویم.

پس عکاسی صنعتی و تبلیغاتی می تواند رابطه مستقیمی با برند سازی و فروش بیش تر ما دارد.

چرا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مهم است؟

یکی از دلایل اهمیت آن ها در فضای مجازی اعتماد مشتریان به خرید محصولاتیست که عکس دارند. از آنجایی که خرید محصولات به صورت آنلاین به روش غیر حضوری است اعتماد کردن به سایت و محصولات بسیار سخت است. مشتریان همواره این نگرانی را دارند که نکند کالایی که تهیه می کنند همان چیزی که می خواستند نباشد. برای مثال شاید کالا اندازه آن ها نبوده یا جنس آن چیزی نباشد که او می خواسته در نتیجه تمامی این نگرانی ها در نهایت باعث می شود که مشتری از خرید آنلاین دست کشیده و اقدامی برای این کار نکند. این درحالیست که اگر ما عکس زیبایی از محصولات می گذاشتیم، توضیحات خوبی از آن شرح داده و در نهایت نظرات مشتریان دیگر از این محصول را نمایان می کردیم می توانستیم فروش خود را چندین برابر کنیم و حتی هزینه های تبلیغاتی خود را کاهش دهیم.

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی به چه صورت انجام می گیرد؟

قدم اول : مشاوره

قبل از اینکه پروژه عکاسی شروع شود اول با کارفرما تماس گرفته می شود تا در مورد جزئیات پروژه صحبت شود. پس از اینکه صحبت های اولیه صورت گرفت اطلاعات به مدیر پروژه منتقل خواهد شد. در قدم اول، یعنی مشاوره باید دقت شود که تمامی اطلاعات مهم و حیاتی درباره محصول و کاربرد عکس ها توسط کارفرما به مشاور داده شود تا از این طریق برآورد های بهتری درباره پروژه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی صورت پذیرد.

قدم دوم: اجرا

پس از اینکه تمامی صحبت های اولیه صورت گرفت و کارفرما و مدیر پروژه به یک جمع بندی نهایی رسیدند نوبت به اجرای عکاسی می رسد. در این مرحله ایده های کارفرما و دانش عکاسان صنعتی و تبلیغاتی در هم تلفیق شده و محصول نهایی یعنی عکس با کیفیت از محصولات به دست خواهد آمد.

این مرحله که یکی از طولانی ترین مراحل است باید بسیار با دقت صورت پذیرفته و توسط متخصصان عکاسی انجام شود. در این مرحله تمامی تجهیزات و لوازم عکاسی و نور پردازی ها به میدان آمده و در کنار هم به ایده ها جامه عمل می پوشانند.

پس از اینکه فایل های عکاسی آماده شد نوبت به ادیت عکس ها می رسد. در این مرحله عکس ها به دست طراحان گرافیک سپرده شده تا عکس ها را فتومونتاژ یا ادیت کنند.

پس از اینکه عکس های صنعتی و تبلیغاتی ادیت شدند برای کارفرما جهت تایید فرستاده می شود. کارفرما می تواند برای یکبار بدون اینکه هزینه ای اضافی پرداخت کند عکس ها را ویرایش کند.

قدم سوم: ارائه عکس ها

پس از اینکه سلایق کارفرما اعمال شد فایل اصلی عکس ها در اختیار کارفرما قرار می گیرد. کارفرمایان در این مرحله می توانند عکس های با کیفیت خود از محصولات را به طراحان گرافیک سپرده تا از این طریق بتوانند کاتالوگ، بروشور، بیلبورد، پست اینستاگرام و … بسازند. می توان گفت پس از این مرحله کارفرمایان می توانند به طور رسمی تبلیغات خود را شروع کرده و مطمئن باشند که مشتریان با دیدن این تصاویر بیش تر از پیش به آن ها اعتماد خواهند کرد.

آیا عکاسی صنعتی و تبلیغاتی نیاز است؟

در دنیای مدرن امروز رقابت های بسیاری برای فروش کالاها وجود دارد. تقریبا تمامی شرکت هایی که تولید می شوند رقبای خود را به طور کامل بررسی کرده و در نهایت از نقطه ضعف آن ها استفاده می کنند تا بتوانند مشتریان آن ها را مجذوب خود کنند. هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون تبلیغات و برند سازی در این دنیای پر رقابت دوام آورد. در نتیجه تمامی شرکت ها باید از روش های مختلف تبلیغاتی استفاده کنند تا بتوانند هم چنان سود خوبی داشته باشند.

در این میان از آن جایی که قرار است روش های مختلف تبلیغاتی را امتحان کنند در نتیجه برای آن ها عکس های تبلیغاتی یکی از الزامات بسیار مهم شناخته می شود. چرا که برای هر تبلیغی که بخواهیم انجام دهیم باید محصولات خود را به صورت بصری ارائه دهیم.

امروزه فضای بصری با رشد و توسعه فضای مجازی بسیار با اهمیت و مهم شده است. این موضوع در اینستاگرام و تبلیغات محیطی بیش تر از بقیه جاها قابل توجه است. مشتریان بیش تر از هر زمان دیگری فقط به هویت بصری کالا ها توجه نشان داده و آن را مهم تر از هرچیز دیگری تلقی می کنند. در نتیجه هویت بصری کالاها یکی از دلایلیست که می تواند فروش شما را به شدت افزایش دهد.

اهمیت به موضوع کیفیت عکس ها می تواند اعتماد مشتریان شما را جلب کرده و کاری کند که آن ها روی شما ارزش گذاری کنند. هرچه این ارزش گذاری روی شرکت شما بیش تر شود تبلیغات دهان به دهان افزایش پیدا می کند و در نتیجه هزینه های تبلیغاتی شما کاهش می یابد. تبلیغات دهان به دهان که بهترین نوع تبلیغات است زمانی اتفاق می افتد که افراد معمولی یا همان مشتریان پیشین شما محصولات و خدمات شما را به دیگران پیشنهاد می کنند. این مشتریان زنجیره ای هستند که از یک سمت به شما وصلی است و از سویی دیگر به نزدیکان و خانواده و دوستان خود. خودِ تبلیغات دهان به دهان هزینه ای ندارد اما در نتیجه تبلیغ های دیگر، افزایش کیفیت کالاهای مهم و احترام به مشتری شکل می گیرد و سرمایه گذاری مخصوص به خودش را نیاز دارد.

ویترین مغازه شما در فروشگاه آنلاین عکس های صنعتی و تبلیغاتی است:

در کلام آخر می خواهیم مهم ترین نکته ای که می توانیم به آن اشاره کنیم را برای شما بازگو کنیم. مهم نیست که شما علاوه بر کسب و کار آنلاین خود مغازه نیز دارید یا نه. تنها چیزی که در فروش آنلاین مهم است این است که تمام تلاش خود را کنید تا به بهترین شکل ممکن فضای فروشگاه آنلاین خود را به محیط مغازه خود نزدیک کنید. عکاسی تبلیغاتی و صنعتی یکی از مهم ترین ابزار هایی است که به وسیله آن ها می توانید تجربه خوشایندی را برای مشتریان خود بسازید.