چکیده

زمانی که یک تیم طراحی سایت قصد دارد که یک سایتی را برای مشتری راه اندزی کند در کنار طراحی سایت ممکن است مشتری از او بخواهد سایتی برایش راه اندازی کند در صفحات اول گوگل باشد یا اینکه سایت را به گونه ای طراحی کند که بازدید از سایت بالا باشد در واقع می خواهد سایتی را راه اندازی کند که بازخورد خوبی داشته باشد تا بتواند مشتریان خود را افزایش دهد و فروش بیشتری داشته باشد زمانی که مشتری به یک شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی مراجعه می کند کارشناس سایت و سو وظیفه دارند که او را بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند و اقداماتی که باید برای راه اندازی سایت و سئو نیاز است را انجام دهند در اینجا قصد داریم با مفهوم سئو آشنا شویم و با ابزار های موثر در سئو آشنا شویم.

یک سئوی خوب می تواند سایت مورد نظر را تبدیل رتبه اول گوگل کرده و بازدید کنندگانش را چندین برابر کند. به همین دلیل بسیاری از سایت ها برای بیش تر دیده شدن و جذب مخاطبین یا مشتریان جدید به دنبال این هستند که سایت خود را بهینه سازی کنند.

سئو از زمانی که موتور های جست و جو گر به وجود آمد شکل گرفت. اما ساز و کار بسیار پیچیده ای نداشت. برای مثال سئو در اولین موتور های جست و جو گر جهان بر حسب حروف الفبا بود. به این صورت که سایت هایی که با دامنه a  شروع می شدند در صدر جست و جو قرار می گرفتند. اما امروزه موتور های جست و جو گر نزدیک به 200 معیار مختلف برای سئوی خود دارند. در نتیجه به مرور زمان دستیابی به رتبه یک گوگل سخت و سخت تر می شود.

سئو چیست

در ابتدا باید بدانیم که سئو چیست اگر بخواهیم تعریفی از سئو ارائه دهیم سئو (seo) مخفف کلمه search engine optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستوجو می باشد در واقع با استفاده از سئو می توانید میزان بازدید از سایت خود را افزایش دهید و اقداماتی را انجام دهید تا میزان بهره وری تان از سایت افزایش یابد عوامل مهمی مانند تولید محتوا، بارگذاری تصاویر، مشخص کردن تعداد لینک های ورودی ، مشخص کردن تعداد لینک های خروجی و... در سئو بسیار اهیمت دارد.

مزایای سئوی خوب سایت چیست؟

 • افزایش بازدید: یکی از مهم ترین دلایلی بسیاری به دنبال سئوی مناسب هستند افزایش بازدید سایت است. افزایش بازدید برای تمامی سایت ها مناسب است. سایت هایی که بر پایه تولید محتوا شکل گرفته اند با افزایش بازدید سایتشان می توانند هزینه های تبلیغاتی خود را افزایش داده و یا از طریق تبلیغات کلیکی درآمد بیش تری کسب کنند. در سایت های فروشگاهی افزایش بازدید به معنای افزایش فروش است. هرچه بازدید از محصولات شرکتی بیش تر باشد بیش تر احتمال دارد که کاربران از سایت خرید کنند. سئوی خوب برای سایت های معرفی نیز مفید است. سایت های معرفی شرکتی سایت هایی هستند که برای برند سازی ساخته شده اند. هر چه سئوی بهتری داشته باشند برندسازی بهتری خواهند داشت. برند سازی یکی از اصلی ترین مواردی است که می تواند اعتماد مشتریان را به ما جلب کنند. همان طور که می دانید مشتریان با استفاده از احساساتشان تصمیم به خرید می گیرند. هم چنین آن ها به نتایج گوگل اطمینان دارند. به همین منظور با استفاده از یک سئوی مناسب می توانیم مطمئن باشیم که افراد به شرکت و خدمات ما اعتماد خواهند کرد.
 • ابزار تبلیغات رایگان: زمانی که اقدامات لازم برای سئو صورت پذیرفت می توانیم تقریبا مطمئن باشیم که تا چند ماه دیگر به نتایج دلخواه خود میرسیم. یکی از مهم ترین استراتژی هایی که می توانید برای سئو انجام دهید تولید محتوا است. تولید محتوای اصولی را می توانید به افرادی که در این کار تخصص دارند بسپارید. اما پس از بارگذاری محتوا و سئو کردن آن ها می توانید روی صندلی خود بنشینید و از نتایج کارتان لذت ببرید. دستیابی به سئوی مناسب به زمان و صبر نیاز دارد اما نتایج آن بسیار ماندگار تر است. یکی از مزیت های مهم سئو این است که پس از رسیدن به موفقیت دیگر هیچ هزینه تبلیغاتی نیاز نیست پرداخت کنید و خود سئو به صورت رایگان برای شما تبلیغ خواهد کرد.
 • تبدیل مخاطبین به مشتریان وفادار: یکی از مهم ترین اتفاق های خوبی که سئوی مناسب می تواند برای شما به ارمغان بیاورد تبدیل مخاطبین معمولی به مشتریان وفادار شما است. از آن جایی که مخاطبین پس از جست و جو درباره محصول مورد نظر با سایت شما مواجه شده و مجذوب محصولات شما می شوند با اتکا بر اعتباری که گوگل دارد به سایت اعتماد کرده و با رضایت تمام و بدون نگرانی خرید خود را صورت می پذیرند.
 • درآمد زایی حتی با چشمان بسته: ازدیگر مزایای مهمی که بهینه سازی موتور جست و جوگر گوگل دارد این است که می توانیم مطمئن باشیم کاربران در هر ساعت از شبانه روز زمانی که کلید واژه های ما را سرچ کردند می توانند ما را بیابند. به همین دلیل می توانیم در هر ساعت از شبانه روز بدون اینکه کار کنیم درآمد داشته باشیم.
 • پیش بردن چند شغل در کنار هم: یکی از مزیت هایی که سئوی مناسب به دنبال دارد این است که پس از کار روی آن می توانید چندین سایت دیگر را نیز رهبری کنید. البته این کار به مدیریت زمان گستره ای احتیاج دارد. اما پس از اینکه توانستید مدیریت زمان خود را بهبود ببخشید می توانید مطمئن باشید که با استفاده از چندین سایتی که سئوی مناسبی دارند می توانید کسب درآمد کنید. کسب درآمد از چندین راه می تواند درآمد زیادی برای شما به ارمغان بیاورد.

چگونه سئوی سایت خود را بهبود ببخشیم؟

 • کلمات کلیدی: قبل از اینکه بخواهید برای سئوی سایت خود اقدامی کنید باید کلمات کلیدی مربوطه را بیابید. برای این کار لازم است به این سوال پاسخ دهیم: کاربر پس از سرچ چه کلید واژه هایی باید با من مواجه شود؟ برای مثال فرض کنید کسب و کار ما با کتاب ها سر وکار دارد. اصلی ترین کلید واژه های ما می تواند به صورت: کتاب، تحصیل، خرید کتاب، خرید کتاب درسی، کتاب فلسفی و .... باشد. هرچه بتوانیم کلید واژه هایی که به کسب و کار ما ارتباط بیش تری دارند را بیابیم در این کار موفق تر خواهیم بود.
 • بک لینک ها: در گذشته بک لینک ها روی نتایج سایت گوگل تاثیر بسیار زیادی داشت. به همین دلیل بسیاری از سایت های کوچک و بزرگ بک لینک هایی را خریداری کرده و آن ها را معامله می کردند. به همین دلیل تنها سایت هایی که معامله کرده و هزینه پرداخت کرده بودند موفق به دستیابی به رتبه یک گوگل می شدند. اما این اصلا روش درستی نبود و سایت هایی که محتواهای با ارزشی داشتند به خوبی دیده نمی شدند. پس از اعتراضات بسیاری شرکت گوگل تصمیم گرفت با معرفی یک الگوریتم جدید به نام الگوریتم پنگوئن سایت هایی که بک لینک ها را معامله و می خریدند را جریمه کردند. در نتیجه امروزه بک لینک ها باید بسیار طبیعی باشند. اگر گوگل به این بک لینک ها مشکوک شوند در رتبه گوگل ما نه تنها تاثیر مثبتی نخواهند گذاشت بلکه به قعر نتایج گوگل سقوط خواهیم کرد.
 • استفاده از فیلم و تصاویر: تصاویر مرتبط به متن به همراه برچسب هایی که برای آن ها قرار داده اید می توانند روی سئوی مناسب بسیار تاثیر گذار باشند. در نتیجه استفاده از فیلم و تصاویر مرتبط یکی از بهترین گزینه ها برای بهتر دیده شدن هستند. استفاده از فیلم و تصاویر نه تنها روی سئوی سایت بلکه روی اعتبار سایت ما نیز تاثیر خوبی گذاشته و خوانندگان را مجذوب مطالبمان می کنند.
 • رپورتاژ آگهی: یکی از بهترین روش ها برای دستیابی به سئوی مناسب یک روش تبلیغاتی نوین به نام رپورتاژ است. رپورتاژ آگهی یک جور تولید محتوا به صورت متنی یا تصویری یا ویدیویی است که در آن بدون اینکه مخاطب متوجه تبلیغ بودن آن بشود با کسب و کار ما آشنایی می یابد. برای مثال اگر ما سایتی برای فروش لوازم آرایشی و بهداشتی داریم می توانیم با استفاده از اعتبار سایت دیگری درباره لوازم آرایشی تولید محتوا کرده و پست از معرفی خودمان آن را در سایت مورد نظر قرار دهیم.
 • تبلیغات در گوگل: یکی دیگر از روش های تبلیغاتی که روی سئو هم تاثیر بسزایی می گذارد تبلیغات در گوگل است. مسلما زمانیکه کلید واژه ای را سرچ کردید با سایت های مواجه شده اید در کنار آن ها علامت کوچک Ads وجود داشته است. این سایت ها همان سایت هایی هستند که از خدمات گوگل ادز استفاده می کنند تا بتوانند به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنند. تبلیغات در گوگل در واقع همان تبلیغات کلیکی است که افراد برای هر کلیک هزینه ای را در نظر گرفته و هر وقت کسی روی آن کلیک کرد از بودجه آن ها کم خواهد شد. تبلیغات کلیکی یکی از موثر ترین روش ها برای تبلیغات به صورت مجازی است چرا که افراد به دلیل به نمایش درآمدن هزینه نمی پردازند بلکه به خاطر تبدیل بیننده به کاربر هزینه پرداخت می کنند که این می تواند بازدهی این روش را نسبت به روش های تبلیغاتی دیگر به شدت افزایش دهد.

فاکتور های مهم سئو

در این بخش قصد داریم فاکتور های مهم در سئو را برررسی کنیم در اینجا به بررسی چهار فاکتور اصلی می پردازیم این چهار فاکتور شامل موارد زیر می باشد :

 • محتوا

اولین فاکتور بسیار مهم در سئو محتوا می باشد محتواهایی که تولید می شود باید یونیک باشد از این محتوا در هیچ کدام از سایت هایی که در موتور های جستجو گر  ساخته شده است نباشد برای اینکه بتوانید یک محتوای یونیک تولید کنید نیاز است که در ابتدا چنین مقاله را در موتور های جستجو بخوانید هر آنچه را که در مورد آن موضوع یاد گرفتید بنویسید در تولید محتوا توجه به جزئیات اهمیت بسیار بالایی دارد نکته ای که در تولید محتوا وجود دارد تعداد کلمات می باشد تعداد کلماتی که تولید می شود در بازه 900 تا  1300 کلمه می باشد تعداد کلماتی که تولید می شود نباید از 900  کلمه کمتر باشد ولی اگر بیشتر از 1300 کلمه باشد هیچ مسئله ای ندارد اگر محتوای با کیفیت و یونیک تاثیر به سزایی در میزان بازدید از سایت دارد.

 • توضحات متا یا متاتگ ها

دومین فاکتور که برای سئو بسیار نقش مهمی را ایفا می کند استفاده از متاتگ ها می باشد ممکن است که از خودتان بپرسید متاتگ چی هست؟  قبل از اینکه در مورد متاتگ ها را  شرح دهیم نیاز است که با مفهوم مرورگر آشنا شویم مرورگر به نرم افزارهایی گفته می شود که باید در هر سیستمی نصب باشد تا بتوانیم محتواهای هر وب سایت را مشاهده کنیم مرورگر های مختلفی وجود دارد نمونه ای از این مرورگر ها شامل گوگل کروم، فایر فاکس،اپرا و... می باشد به طور مثال می خواهید یک موضوعی را در اینترنت سرچ کنید روی مروگر گوگل کروم خود دابل کلیک می کنید و در نوار آدرس باری که در بالای صفحه مرورگرتان وجود دارد مثلا تعریف سربرگ را تایپ میکنید و روی دکمه اینتر از صفحه کیبورد تان فشار می دهید تا سرچ انجام شود و با وارد شدن داخل سایت می توانید محتوا را بخوانید  کنید و اما از بحث دور نشویم متاتگ ها چی هستند؟ متاتگ ها همان توضیحات می باشد زمانی که داخل مرور گر خود تعریف سربرگ را سرچ می کنید چند تا سایت را داخل آن صفحه به شما نمایش می دهد به این صفحه ای که مقابل شما می باشد به آن serp گفته می شود در ابتدای صفحه serp نتیجه جستجو که با این عنوان About 562,000 results (0.34 seconds)  نمایش داده شده است تعداد نتایج با عنوان تعریف سربرگ نمایش داده شده است در بخش بعدی این صفحه تعداد سایت ها را نمایش می دهد در صفحه ایی که مقابل تان می بینید 10 عدد وب سایت را نشان می دهد که در مورد تعریف سربرگ تولید محتوا کرده اند را نمایش می دهد و در پایان در بخش related research کلمات کلیدی که توسط کاربران بیشتر سرچ شده است را نشان می دهد همان طور که گفته بودم یک تعداد وب سایت داخل صفحه serp نمایش داده شده است در هر وب سایتی که نمایش داده شده است شامل آدرس url، عنوان، توضحات متا می باشد در این بخش می خواهیم در مورد توضیحات یا متاتگ ها توضیح  دهیم

 قبل از اینکه متاتگ ها را شرح دهیم لازم است که بدانید برای اینکه بخواهید به متاتگ ها دسترسی داشته یا اینکه بخواهید سایتی را سئو کنید در صورتی که سایت مورد نظر وردپرس می باشد باید از افزونه های سئو  مانند یاست سئو یا رنک مث استفاده کنید

 زمانی که سرچی را انجام می دهید یک توضیحی در زیر عنوان نمایش داده می شود آن ها متاتگ ها هستن در توضیحاتی که برای متا تگ ها استفاده می شود لازم است برای اینکه کاربر را تشویق کنید وارد وب سایت تان شود تا میزان بازدید از سایت تان بالا رود باید در این بخش توضیحاتی مرتبط با موضوع بگذاریم در صورتی که از افزونه یوآست سئو استفاده میکنید زمانی که آن را نصب و فعال می کنید می توانید به آن دسترسی داشته باشید برای یادگیری افزونه یوآست سئو به بخش نصب افزونه های وردپرس مراجعه کنید.

 • عنوان سئو

همان طور که اشاره شد سومین فاکتور مهم در سئو عنوان می باشد در بخش عنوان سئو باید عنوانی که برای سئو در نظر گرفته شده است باید کامل باشد نکته ای باید در عنوان سئو رعایت شود حتما کلمه کلیدی داخل محتوای سئو استفاده شده باشد مثال تعریف سربرگ را به خاطر دارید الان می خواهیم یک عنوان خوب و  کامل برای آن انتخاب کنیم تا زمانی که کاربر تعریف سربرگ را سرچ کرد روی عنوان سایت ما کلیک کند.برای تعیین عنوان سئو ابتدا در مرورگر اینترنت خود یک تب جدید با ctrl+n ایجاد کنید و روی نوار آدرس آن تعریف سربرگ سرچ کنید تمامی عناوینی که برای تعریف سربرگ وجود دارد را مشاهده کنید شما به عنوان کاربر روی کدام لینک کلیک می کنید قطعا روی لینکی کلیک می کنید که عنوان کاملی داشته باشد چون که موضوع الان آموزش سربرگ هست و داخل محتوایی که برای سربرگ آماده شده تعریف سربرگ هم وجود دارد می توان از عنوان آموزش صفر تا صد طراحی سربرگ استفاده کرد سعی کنید زمانی که می خواهید عنوان سئو را برای محتوای خود انتخاب کنید از واژگانی مانند بهترین، آموزش صفر تا صد،رایگان و... استفاده کنید انتخاب این نوع واژگان برای عنوان سئو تاثیر به سزایی را در میزان بازدید از سایت دارد.

 • آدرس url

چهار مین فاکتور مهم در بهبود عملکرد سایت آدرس url می باشد سوالی که ممکن است در ذهنتان پیش آید این است که آدرس url چی هست اگر بخواهیم آدرس url را تعریف کنیم آدرس url که با نام پیوند یکتا هم شناخته شده است url مخفف کلمه Uniform Resource Locator می باشد آدرس url شامل 3 بخش پیشوند که با www شناخته می شود بخش دیگر آن نام آدرس می باشد و در نهایت بخش سوم آن منابع می باشد همان طور که گفته شد آدرس url یکی از عوامل موثر در سئو سایت می باشد نکته ای که برای تعیین آدرس url وجود دارد باید از حروف انگلیسی استفاده کرد مثال تعریف سربرگ را در نظر بگیرید زمانی که تیم طراحی سایت می خواهد سایت را برای مشتری طراحی  کند کارشناس سایت وظیفه دارد موارد مربوط به سئو را رعایت کند زمانی که صفحات سایت را میخواهد طراحی کند یا اینکه مقالاتی را داخل سایت منتشر کند وظیف دارد که حتما در تعیین آدرس url از کلمات انگلیسی استفاده نکند استفاده از کلمات فارسی در تعیین آدرس url امتیاز منفی دارد مثال تعریف سربرگ را به خاطر بیاورید با فرض اینکه سایت ورد پرس هست می خواهیم آدرس url را برای این مورد تعیین کنیم عنوانی که برای تعریف سربرگ انتخاب کردیم آموزش صفر تا صد طراحی سربرگ بود این عنوان به انگلیسی ترجمه می کنید و در قسمت نامک صفحه قرار می دهید در صورتی به زبان انگلیسی تسلط ندارید می توانید از سایت گوگل ترنسلیت برای ترجمه عناوین صفحات سایت تان استفاده کنید. نکته بعدی در تعیین آدرس url استفاده از خط تیره می باشد در صورتی که عنوان تان دارای چندین کلمه است باید بین کلمات از خط تیره استفاده کرد البته در ورد پرس در صورتی که خط فاصله نذارید زمانی که پست یا برگه را منتشر می کنید خط تیره را اعمال می کند.

ابزار های سئو

سئو با استفاده از ابزار هایی که دارد می توانیم بسنجیم عمکرد سایت به چه شکلی بوده است برای سنجش عملکرد سایت ابزار های مختلفی وجود دارد که به وسیله آن می توانیم کارهایی را انجام تا میزان بازدید از سایت بالا رود ممکن است برایتان سوال پیش آید که این ابزار های سئو چه چیزی هستند ابزار های سئو در واقع سایت هایی هستند که به آنالیز سایت می پردازد که این تحلیل ها توسط متخصص انجام می دهد کارهایی که متخصص سئو برای بهبود عملکرد سایت تاثیر به سزایی در کسب و کار و میزان در آمد سازمان تان دارد در این بخش قصد داریم با انواع ابزارهای سئو آشنا شویم.ابزار های مختلفی برای بررسی سایت وجود دارد در اینجا 8 مورد از این ابزار ها را به صورت کامل شرح می دهیم .

 1. سایت الکسا

زمانی که یک سایتی را راه اندازی می کنید و قصد دارید روی سئو آن سایت کار کنید نیاز است که بدانید سایت تان در چه رتبه ای قرار دارد معیار رتبه سایت بر اساس الکسا سنجیده می شود برای اینکه بدانید معیار ر تبه سایت تان چند است و چقدر باید روی سایت تان کار کنید تا بتوانید از سایت به در آمد برسید نیاز است که به سایت الکسا رجوع کنید در کارد سرچی که وجود دارد نام سایت مورد نظر تان را تایپ کنید و فشردن دکمه اینتر نتیجه مشخص می شود زمانی که نتیجه را می خواهد به شما نشان دهد یک عدد را نمایش می دهد مسلما هر چقدر عدد نمایش داده شده  مقدار کمتری داشته باشد یعنی آن سایت، سایت خوبی است.

 1. سرچ کنسول

دومین ابزاری که برای بهبود عملکرد سایت نیاز است استفاده از سرچ کنسول می باشد سرچ کنسول یکی از ابزارهای سئو برای شرکت گوگل  می باشد که با استفاده از آن می توانید بدانید که سایت تان در چه رتبه ای قرار دارد و از این ابزار به عنوان تحلیل سایت استفاده می شود تحلیل سایت یعنی که از کدام کلید واژه باید در محتوایی که بر روی سایت قرار داده شده استفاده کنم تا سایت عملکرد بهتری داشته باشد .

 1. io
 2. سومین ابزار سئو io می باشد برای اینکه سایت عملکرد خوبی داشته باشد نیاز است که به کلمات کلیدی توجه شود باید با توجه به حوزه کاری مشتری و تولید محتوایی که انجام شده است نیاز است که از کلمات کلیدی استفاده کرد کلمه کلیدی که انتخاب می شود باید به گونه ای انتخاب شود توسط کاربر بیشترین سرچ را داشته باشد برای اینکه بتوانیم کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کنیم میتوانیم از ابزار Keywordtool.io استفاده کنیم.

 

 1. گوگل ترند

گوگل ترند همان طور که از نام آن مشخص است یکی از ابزارهای سئو می باشد که توسط شرکت گوگل راه اندازی شده است با استفاده از این ابزار می توانید بسنجید کدام کلمه کلیدی را انتخاب کنید بهتر است برای استفاده از گوگل ترند وارد مروگری که بر روی سیستم تان نصب شده است می شوید کلمه یا کلمات کلیدی مورد نظر را تایپ می کنید با فشردن کلید اینتر در کیبورد یک نموداری را ترسیم می شود با ماوس بر روی آن قرار گیرید می توانید تعدادی که از این کلمه کلیدی استفاده شده است را مشاهده کنید در صورتی که چند تا  کلمه کلیدی مورد نظر تان بود باید آن کلمه ای را انتخاب کنید که بیشتر از آن استفاده شده است .

 1. com

یکی دیگر از ابزار های مورد استفاده در سئو استفاده از سایت Histats.com می باشد با استفاده از این سایت می توانید میزان بازدید از سایت، ترافیک، مدت ماندگاری کاربران را مشاهده کنید.

 1. Link Miner

جهت استفاده از ابزار Link Miner کافی است افزونه آن را بر روی مرور گر خود نصب کنید با نصب این افزونه در مرورگر خود سایت تان را تحلیل می کند تا لینک های شکسته را پیدا کند.

 1. Beam UsUP

با استفاده از این ابزار می توانید خطاهای سایت تان را پیدا کند از این ابزار برای تولید محتوا استفاده می شود تا محتوای کپی داخل سایت استفاده نشود نکته ای باید حتما در زمان تولید محتوا به آن توجه داشته باشیم یونیک بودن محتوا می باشد ممکن است از خود بپرسید چرا باید محتوا یونیک باشد اگر به دید تخصصی به آن نگاه کنیم محتوایی که تولید می شود زمانی که داخل سایت بارگذاری می شود در موتور جستجو گوگل یک اسپایدر وجود دارد که آن اسپایدر بر روی تمامی سایت هایی که داخل گوگل هستند تار می اندازد هر کلمه ای داخل محتوا استفاده کردید می سنجد آیا این کلمه در سایتی بوده یا نه اگر محتوا کپی باشد و آن محتوا قبلا در سایتی موجود بوده رتبه سایتی که از آن کپی شده افزایش می یابد ولی رتبه محتوای کپی شده پایین می رود در واقع شما با استفاده از این ابزار می توانید محتوایی یونیک تولید کیند یکی از راه های تولید محتوای یوینک خواندن کتاب می باشد با خواندن کتاب می توانید دامنه لغات خود را افزایش دهید و از آن در تولید محتوا استفاده کنید.

 1. یوآست سئو

همان طور که بخش های پیشین اشاره شد یکی از ابزار های سئو، افزونه یوآست می باشد که با استفاده از آن می توان کیفیت کلمات کلیدی، توضحات متا، عنوان سئو، تصاویر،محتوا، تعداد لینک های داخلی و خارجی را بررسی می کند.

نکته ای که باید در زمان استفاده از ابزارهای سئو توجه داشته باشیم به دلیل تحریم بودن باید برای بررسی ابزار های سئو از فیلتر شکن استفاده کنیم برای اینکه بتوانیم از ابزارهای سئو استفاده کنیم تنها کافی است دانلود فیلتر شکن برای مرورگر کروم به این شیوه می توانید فیلتر شکن را دانلود و نصب کنید تا بتوانید از ابزار های سئو استفاده کنید البته فیلتر شکن باید با توجه به مرورگر هایی که داخل سیستم تان وجود دارد جستجو شود.

نتیجه گیری

سازمان ها با توجه به اهدافی که دارند برای اینکه بتواند دستاوردی بیشتری داشته باشند اقدام به راه اندازی سایت می کنند زمانی می توان از سایت به کسب در آمد کرد که عملکرد سایت را هر روز بررسی کنید تا سازمان به اهدافش برسد برای بررسی عملکرد سایت نیاز به تخصص هست تا محتوا ها را بررسی کند در بخش های پیشین با مفهوم سئو و ابزار های پرکاربرد سئو آشنا شدید اگر از سایت خود کسب در آمد نمی کنید یا اینکه از عملکرد آن ناراضی هستید تیم حرفه ای وب سایت برتر در زمینه سئو فعالیت می کند جهت مشاوره می توانید با شماره 09217153044  یا 02188889762 تماس حاصل فرمایید.