مشاوره بهینه سازی و سئو وب سایت

پشتیبانی وب سایت

بهینه سازی وبسایت (seo)چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) تکنیکی است که اعتبار وب سایت را افزایش می دهد، ترافیک وب سایت را افزایش می دهد و به دستیابی به رتبه بالاتر در صفحه نتایج جستجو گوگل و به طور کلی موتور های جستجو کمک می کند.

برای داشتن وب سایتی با رتبه خوب در گوگل ، درک استراتژی های اولیه سئو ، الگوریتم های گوگل و سئو فنی از ضروری ترین مهارت های مورد نیاز است.

چرا به سئو نیاز داریم ؟

امروزه تقریبا هر وب سایتی برای دست یافتن به نتایج و رتبه بالاتر در جستجو نیاز به بهینه سازی دارد و اگر شما الان در حال خواند این مطلب هستید، مشخص است که می خواهید بدانید که چرا به خدمات سئو و بهینه سازی برای وب سایت خود نیاز دارید؟

بهتر است با یک مثال شروع کنیم.

تصور کنید به دنبال یک فروشنده یا کسب و کاری خاص به منظور همکاری و یا گرفتن خدمات هستید.

قبل از انکه یکی از هزاران گزینه موجود برای این کار را انتخاب کنید، احتمالا قبل از انتخاب کمی تحقیق می کنید. ممکن است با چند دوست یا صاحبین کسب و کار تماس بگیرید و از آن ها بپرسید که آیا در زمینه مد نظر شما شخص یا شرکتی را میشناسند و یا با آن همکاری دارند؟

بر اساس نظر اطرافیان گزینه ها را محدودتر می کنید و سپس به سراغ روش های دیگر مثل تحقیق به صورت آنلاین ، خواندن نظرات و یا بازدید حضوری از آن کسب و کار می روید.

بر اساس همه این مراحل شما گزینه مدنظر خود را انتخاب می کنید و برای همکاری با آن شرکت و کسب و کار اطمینان بیشتری نسبت به دیگر گزینه ها دارید.

 

باور کنید یا نه، این روند بسیار شبیه نحوه تصمیم گیری موتورهای جستوجو برای اعتبار دادن به وب سایت ها و رتبه دادن به سایت ها بر اساس عبارات جستوجو شده است.

موتورهای جستوجو چندین فاکتور از جمله کیفیت ظاهر و محتوا وب سایت، محبوبیت و رضایت کاربران را برای این رتبه بندی در نظر میگیرند و شما بدون رعایت کردن این فاکتورها در کسب رتبه قابل قبول از سوی آنها دچار مشکل خواهید شد.

بنابراین کوتاه ترین پاسخ به این سوال که چرا به سئو نیاز دارید این است که:

شما با بهینه سازی وب سایت خود بر اساس قوانین موتورهای جستجو به ارسال سیگنال های مناسب به این موتور ها کمک می کنید و باعث می شوید که اعتبار و رتبه ی بالاتری درنتایج جستو جو کسب کنید.

سئو دقیقا چگونه کار می کند؟

(نکاتی که افراد غیر متخصص لازم است که بدانند)

سئو روشی است که با کمک عناصری مانند کلمات کلیدی وب سایت، محتوای بهینه شده از لحاظ ظاهر و متن، لینک های خارجی و داخلی به موتورهای جستو جو برای یافتن محتوا سایت،دسته بندی و رتبه دهی به آن کمک می کند.

 

 

یکی  از مهم ترین نکاتی که برای سئو باید همیشه در نظر داشت، تغییر الگوریتم های خزیدن (به ربات هایی که اطلاعات سایت را بررسی و ثبت میکنند و اطلاعات را برای دسته بندی و رتبه دهی به موتور جستوجو مخابره می کنند crawler  یا خزنده می گویند که به روش گشت و گذار آنها در وبسایت ها اصطلاحا خزیدن می گویند)و نحوه ی رتبه بندی وب سایت ها است که مدام در حال به روز رسانی و تغییر است.

بنابراین کارشناسان سئو باید به طور مداوم روش ها و تاکتیک های خود را به روز نگه دارند تا وب سایتشان در صفحه نمایش جستوجو همیشه رتبه خوب و قابل قبولی داشته باشد.

همچنین کارشناسان برای بالا نگه داشتن ترافیک سایت باید استراتژی های زیر را در نظر داشته باشند:

-تمرکز بر تجربه کاربری

-درک رفتار جستوجوگرها

-اطلاع از اخرین بروزرسانی الگوریتم ها

آیا سئو کار راحتی است ؟

در مبحث سئو، استراتژی های متفاوتی وجود دارد و هر کارشناسی میتواند راه روش مخصوص به خود را در این زمینه داشته باشد.

اما نکته ای که مهم است، این است که هر فردی که مایل است در سئو متخصص شود ودر آینده استراتژی مخصوص به خود را داشته باشد، باید در ابتدا تمام تکنیک ها و الگوریتم ها را بشناسد.

یاد گیری هر تکنیک سئو به زمان نیاز دارد(این تکنیک ها اغلب از نظر مفهومی و تئوری ساده اما در اجرا دشوار هستند)، اما اگر بهینه سازی و سئو را به عنوان یک جعبه مدادرنگی در نظر بگیریم شما می توانید بلافاصله با تعدادی کمی مدادرنگی هم نقاشی و رنگ آمیزی را شروع کنید، به همین ترتیب با تسلط بر چند تکنیک بهینه سازی هم می توان روند سئو کردن سایت را شروع کرد.

چرا به یک مشاور یا متخصص بهینه سازی و سئو نیاز داریم؟

همانطور که قبلا توضیح دادیم، یادگیری تکنیک های بهینه سازی و کار با ابزارهای آن کاری زمان بر و دشوار است و اکثر صاحبین کسب و کار و مشاغل زمان کافی برای یادگیری و پیاده سازی آن را ندارند.

این افراد اکثرا از کمک افراد متخصص در این زمینه برای بالا بردن رتبه وب سایت خود استفاده میکنند، شخصی که هم به مطالب تخصصی این مبحث مسلط است و هم تجربه کافی در آن را دارد.

متخصص، کلیدواژه ها و محتوا بخش های مختلف سایت را مورد بررسی قرار می دهد، آنها را تجذیه و تحلیل و در صورت نیاز با توجه به الگوریتم ها تغییر می دهد تا سایت به نتایج و رتبه بهتری در نتایج جستوجو دست پیدا کند.

از دیگر وظایف یک مشاور بهینه سازی و سئو مشاوره دادن به کارفرما در زمینه هایی مانند:

-انتخاب کلیدواژه های مرتبط و قابل رقابت

-بررسی رقبا

-استراتژی های محتوا نویسی

-کمپین های google Ads

-انالیز و تحلیل داده ها

و…

مشاوره سئو وب سایت برتر

ما در وب سایت برتر برای تمامی صاحبین کسب و کار خدمات مشاوره سئو خود را به صورت کاملا حرفه ای و رایگان ارائه میدهیم.

  • اگر در مبحث بهینه سازی مبتدی هستید.
  • اگر تمام تاکتیک ها و استراتژی های بهینه سازی را روی وب سایت خود پیاده سازی کرده اید، اما نتیجه مطلوبی نگرفته اید.
  • اگر قبلا رتبه و اعتبار مناسبی در صفحه نتایج جستوجو داشته اید اما الان افت کره است.

 

برای گرفتن مشاوره از سوی متخصصین ما، با ما از طریق شماره تلفن های مجموعه در ارتباط باشید.

ما با بررسی دقیق سئو وبسایت و ارزیابی استراتژی های پیشین شما، مشاوره های لازم در جهت کسب رتبه ی بالاتر و افزایش ترافیک وب سایتتان را ارائه میدهیم.