فیلم تبلیغاتی، تیزر تبلیغاتی

فیلم تبلیغاتی از ابزار های تبلیغاتی تاثیر گذار در رسانه های ملی و حتی شبکه های اجتماعی می باشد. ابزاری کارآمد و آشنا برای مخاطبین. فرقی نمی کند تجارت بزرگ باشد ی اینکه کسب و کار کوچک داشته باشیم، فیلم تبلیغاتی باعث می شود رشد دیده شویم، تاثیر گذار باشیم، محصولات و خدماتمان در ایران و در جهان دیده شود تا بتوانیم تجارت و کسب و کار خودمان را توسعه دهیم.

فیلم تبلیغاتی | ساخت تیزر تبلیغاتی

با توجه به استقبال مخاطبان از بازاریابی اینترنتی برای کسب و کار خود باید یک روش تبلیغاتی موثر را برای موفقیت خود در پی بگیرید. یک فیلم تبلیغاتی زمانی موفق می شود که توجه بیننده را به خود جلب کند، که بعد از مشاهده آن به محصول و خدمات شما علاقه مند شوند و تمایل به خرید و کسب اطلاعات داشته باشند.

به وسیله ساخت یک فیلم کوتاه مجموعه شما را معرفی می کنیم.

یک فیلم که به شکل آگهی نمایش داده شده و قبل از آگاهی از محصول در قالب ویدئو به مخاطبان نمایش داده می شود، تا حس کنجکاوی را در مخاطب بوجود آورد.

فیلم های تبلیغاتی نام، برند و مجموعه شما را با بیشترین سرعت گسترش می دهد.

استفاده از فیلم های تبلیغاتی برای کسب و کار های تازه کار مناسب می باشند.

هدف از ساخت و نمایش آن کیفیت تولید و نمایش نکات مثبت فرآیند تولید و آشنا شدن افرادی که نمی توانند از نزدیک با نحوه تولید شما آشنا شوند.

کاربرد های فیلم های تبلیغاتی:

 • استفاده برند در تبلیغات برای معرفی محصول جدید.
 • پخش فیلم ها در سینما
 • پخش بین سریال ها
 • استفاده در جلسات کاری
 • استفاده از فیلم های تبلیغاتی در همایش ها و کنفرانس ها
 • جلسات ارائه گزارشهای سازمانی
 • برگزاری مسابقه یا قرعه کشی های سازمانی
 • نمایش در مانیتور های تبلیغاتی در سطح شهر
 • نمایش در شبکه های اجتماعی برای معرفی محصولات و خدمات
 • نمایش در هتل ها، تالارها و مجمع های بزرگ
 • استفاده در فیلم های آموزشی
 • پخش در رسانه های تخصصی
 • پخش در نمایشگاه ها

انواع فیلم های تبلیغاتی:

به صورت کلی در دسته بندی شامل 3 نوع می باشند

 • فیلم تبلیغاتی رئال: تهیه فیلم با انسان واقعی در محیطی واقعی تهیه شده و محصول واقعی نمایش داده می شود. هم داستان دارند و هم به صورت واقعی به توضیح محصول می پردازند.
 • فیلم تبلیغاتی انیمیشن: تهیه فیلم به صورت گرافیکی می باشد. با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری در قالب انیمیشن ساخته می شود. فضا تهیه فیلم غیر واقعی می باشد و کارتونی بیشتر برای تبلیغ اسباب بازی ها ساخته می شود و مخاطبین آن کودکان و نوجوانان می باشند.
 • فیلم تبلیغاتی رئال انیمیشن: ترکیبی از دو موارد بالا می باشد. در آن افراد واقعی با تصاویر انیمیشنی نمایش داده می شوند . کاربرد آن برای مواد های خوراکی می باشد.

اصول مهم در تهیه فیلم تبلیغاتی:

طرح و ایده مناسب:

باید دارای طرح و ایده مناسبی باشند. از داستان های ساده استفاده کنیم تا بیشترین تاثیر را داشته باشند. خواسته سفارش کننده را در بر داشته باشد.

استفاده از شعار مناسب:

در تهیه فیلم های تبلیغاتی از شعار مناسب باید استفاده شود که مانند یک موسیقی نقش مهمی در ذهن مخاطب دارد و برای موفقیت برند شما و ارتقا آن لازم می باشد. به این نکته که کوتاه بودن آن هم مهم می باشد باید توجه کرد.

تبلیغ تمامی ویژگی های محصول:

ویژگی های مهم محصول خود را مدنظر قرار دهید. مزایای آن نسبت به دیگر محصولات را باید مدنظر قرار داد. تمامی ویژگی هایی که مخاطب را توجیه می کند که به آن محصول احتیاج دارد را باید به نمایش بگذاریم.

ایجاد حس اشتیاق برای خرید:

به گونه ای فیلم تبلیغاتی تهیه شود که حس اشتیاق را در مخاطب بر انگیزد و مخاطب خود را برای خرید آماده کند.

استفاده از اطلاعات تجاری:

در مورد اطلاعات تجاری محصول و کسب و کار خود در ساخت فیلم تبلیغاتی باید اطلاعاتی را ارائه کنید. تا مخاطبان به راحتی بتوانند با شما در ارتباط باشند.

مانند نام محصول، آدرس اینترنتی، شماره تماس و استفاده از لوگو

فاکتور های مهم فیلم تبلیغاتی:

 • انتقال پیام در تبلیغ به درستی
 • خلاقیت نشان دادن پیام به مخاطب
 • شیوه اجرا در کار
 • انتخاب مناسب زمان پخش

باید فیلم تبلیغاتی را به گونه ای تهیه کنیم که کاملا در ذهن و فکر مشتری و مخاطب خود قابل فهم باشد.

نکات مهم در تهیه فیلم تبلیغاتی:

 • ایده و سناریو خلاقانه: یکی از مهمترین ویژگی های تبلیغ می باشد که از ایده خلاقانه استفاده شود. مخاطب با دیدن محتوا تکراری خسته می شوند و به تماشای تبلیغ شما نمی پردازند.
 • مخاطب محور: باید تمامی خواسته های ذهنی مخاطب برآورده شود.
 • فیلم برداری به صورت فلت: با ضبط به صورت فلت از ترکیب رنگ و نور بهتری برخوردار می باشید.
 • کاهش میزان زوم: با نزدیک شدن به صورت طبیعی عمل بزرگنمایی باید انجام شود تا تصویری طبیعی و واقعی از محصولات برای مخاطبین داشته باشید.

مراحل ساخت یک فیلم تبلیغاتی:

در ابتدا برای ساخت مانند ساخت فیلم ابتدا یک سناریو نوشته شود و تمام جزئیات به همراه توضیح کامل شرح داده شود.

بعد از آن به قسمت پیش تولید می رود و تست های لازم انجام می گیرد.

پس از آن به مرحله تولید می رسد که تمامی پلان ها را ضبط می کنند، که یکی از حساس ترین و مهم ترین مرحله کار می باشد.

پس از اجرا فیلم نامه به مرحله صداگذاری و مونتاژ می پردازیم که یکی از مهمترین مراحل می باشد.

بعد از آماده سازی به قسمت پخش آگهی می رسیم که در شبکه های تلویزیونی بر حسب ثانیه می باشد.

هزینه فیلم تبلیغاتی:

شرایط ساخت متفاوت دارند. تمامی موارد بررسی می شوند و بعد برآورد هزینه صورت می گیرد.

ابزار های به کار رفته در تبلیغات هم باید مورد بررسی قرار گیرند.

در بعضی از پروژه ها از وسایل دیگری مانند هلی شات و بالن و… هم استفاده می شود

عوامل تاثیر گذار بر تعرفه ساخت تیزر تبلیغاتی:

 • مدت زمان تولید
 • فرمت و ابعاد پروژه
 • گوینده های به کار رفته در تبلیغ
 • تدوین حرفه ای
 • تیم تولید متخصص
 • سناریو خلاقانه
 • تعداد هنروران استفاده شده

فیلم تبلیغاتی:

فیلم های تبلیغاتی یا تیزر های تبلیغاتی یکی از جذاب ترین روش ها برای سازمان ها است که می توانند به وسیله آن ها خود را به بهترین شکل ممکن به مخاطبین خود معرفی کنند. دنیای اقتصاد امروز پر از رقابت است و تنها کسب و کار هایی به کار خود ادامه خواهند داد که استراتژی های تبلیغاتی نوین را درک کنند.

هر فیلم تبلیغاتی باید ویژگی های به خصوصی را داشته باشد که در ادامه درباره هر کدام از این ویژگی ها صحبت خواهیم کرد.

خلاقیت:

یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که هر فیلم تبلیغاتی باید آن را دارا باشد خلاقیت است. فیلم های تبلیغاتی ما باید نسبت به سایرین متمایز باشد. چرا که افراد به ویدیو هایی که از ایده های یکسانی برخوردار هستند استقبال نمی کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که مغز آن ها از این همه ویدیو غیر خلاقانه خسته شده و در نتیجه هیچ انرژی برای توجه به موضوع خرج نمی کنند.

این در حالیست که در دنیای امروز تنها فیلم های تبلیغاتی می توانند توجهات را به خود جلب کنند که حرف تازه ای برای گفتن داشته باشند. اگر بتوانیم حرفمان را به روش دیگری به مخاطبان خود انتقال دهیم نسبت به رقبای خود چند گام جلوتر هستیم.

مخاطبین هدف:

قبل از اینکه ساخت یک فیلم تبلیغاتی در دست اجرا رود، مخاطبین هدف آن برای سازندگان فیلم به صورت تمام و کمال شرح داده می شود. چرا که سازندگان بر اساس مخاطبین هدف شما و نیاز های آن ها تصمیم می گیرند که چارچوب کلی فیلم تبلیغاتی به چه صورت باشد.

برای مثال اگر مخاطبین هدف شما کودکان اند جذابیت بصری ویدیو حتی از خود محتوا نیز مهم تر می شود. چرا که جلب توجه کودکان بسیار مهم تر از خود پیام خواهد بود. اما این مسئله در مخاطبین هدف بزرگسال کمی متفاوت است. اگر شما برای افراد جاه طلب ویدیو می سازید، فیلم تبلیغاتی شما باید بسیار پر شور و هیجان و قدرتمند باشد.

رنج سنی مخاطبین هدف شما بسیار حائز اهمیت است و به هیچ عنوان نباید این فاکتور بسیار مهم را از یاد برد.

زمانی که مخاطبین هدف شما مشخص شدند، مشاورین درباره نیاز این افراد به خصوص تحقیق کرده و بهترین راه حل را برای ساخت فیلم تبلیغاتی پیدا خواهند کرد. پس از این مرحله و گرفتن تصمیمات نهایی بالاخره ساخت تیزر تبلیغاتی آغاز می شود.

انواع فیلم های تبلیغاتی

یکی از مهم ترین ویژگی های فیلم های تبلیغاتی در این است که انواع مختلفی از آن ها وجود دارد و به همین دلیل دست ما را در انتخاب بین آن ها باز می گذارد. یکی از مهم ترین انواع فیلم های تبلیغاتی، فیلم تبلیغاتی رئال است. این فیلم های تبلیغاتی از زندگی واقعی افراد فیلم برداری کرده و اینگونه قصد دارد یک قدم به افراد جامعه نزدیک تر شود. فیلم های تبلیغاتی رئال علاقه مند است که محصولاتی که معرفی می کند را در دنیای واقعی افراد جا داده و اینگونه بتواند کاری کند که مخاطبینش به صورت نا خودآگاه آن محصول را در دنیای واقعی انتخاب کنند. یکی دیگر از انواع فیلم های تبلیغاتی، فیلم های تبلیغاتی انیمیشنی است. انیمیشن ها جایگاه ویژه ای در دنیای امروز کسب کرده اند. با گسترش شبکه های مجازی کارفرمایان به دنبال روش هایی برای تبلیغات های جذابی بودند که در عین جذابیت بتوانند بسیار کم هزینه هم باشند. هزینه ساخت انیمیشن ها بسیار کم تر از فیلم های معمولی است و حتی پس از اینکه کاراکتر جذاب یک کسب و کار شکل گرفت هزینه ساخت انیمیشن های بعدی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. یکی از دلایلی که ساخت فیلم تبلیغاتی انیمیشنی در نزد کارفرمایان تا این حد محبوب شده است این است که انیمیشن ها هویت جذابی به کسب و کار ها می بخشند و در نتیجه هزینه صرف شده را به صورت کاملا منطقی بر خواهد گرداند.

در فیلم تبلیغاتی چه چیز هایی باید به نمایش در آیند؟

محیط کاری:

مسلما یکی از اساسی ترین مواردی که باید در فیلم تبلیغاتی به آن توجه شود محیط کاری ما است. محیط کاری روی برند سازی تاثیر بسیار مثبتی می گذارد. در حقیقت ما با نشان دادن محیط کاری خود به مخاطبین می توانیم مطمئن باشیم که آن ها احساس نزدیکی بیش تری نسبت به کسب وکار ما کرده و زمانی که پا به فروشگاه ما می گذارند این حس آشنایی به آن ها کمک می کند که با خیال راحت تری خرید خود را انجام دهند.

آدرس و راه های ارتباطی:

در تمامی روش های تبلیغاتی باید راه های ارتباطی ذکر شود. یک تبلیغات خوب نه تنها مشتریان بالقوه را به خود جلب می کند بلکه آن ها را به مشتریان وفادار تبدیل خواهد کرد. در نتیجه برای اینکه این امکان برای یک تبلیغ وجود داشته باشد در نتیجه لازم است آدرس محل کار، آدرس شبکه های مجازی و شماره تلفن ها در تبلیغ ذکر شوند.

محصولات:

یکی از اصلی ترین دلایلی که مشتریان تصمیم می گیرند که به کسب و کار ما اعتماد کنند محصولات با کیفیتی است که به آن ها ارائه می دهیم. به وسیله نشان دادن محصولاتتان در فیلم تبلیغاتی خود می توانید مطمئن باشید که مشتریان زیادی به سمت شما گرایش پیدا خواهند کرد. البته نمایش محصولات در فیلم های تبلیغاتی تکنیک های خاص خود را دارد و باید طبق این تکنیک های بازاریابی این محصولات را به دیگران معرفی کنیم.

ارزش ها و اهداف شما: شما خود را چگونه به مشتریانتان معرفی می کنید؟ یک برند جاه طلب؟ برندی با محصولات متمایز؟ شعار برند ما همان ارزشی است که به مشتری خود ارائه می  کنیم. در فیلم تبلیغاتی خود می توانیم به شعار کسب و کار خود اشاره کنیم. یکی از دلایلی که باید اهدافمان را در فیلم های تبلیغاتی روشن سازیم این است که مشتریان ما را به عنوان یک کسب و کار زود گذر نشناسند بلکه متوجه شوند که ما آمده ایم که بمانیم و برای آینده کسب و کار خود نیز برنامه هایی داریم. این روش و استراتژی می تواند شما را قدرتمند تر از گذشته نشان دهد و در نتیجه بیش تر از پیش در یاد مشتریان خود باقی خواهید ماند.

شکوه و قدرت شما : یکی از راه هایی که می توانیم به وسیله آن در میان رقبای خود برتری یابیم قدرتمند دیده شدن است. ظاهر خوب کسب وکار ما می تواند روی افزایش فروش ما تاثیر بسزایی بگذارد. هرچه شما قدرتمند تر دیده شوید مشتریان بیش تری به شما اعتماد می کنند و برند سازی قوی تری خواهید داشت. این بدین معناست که قدرتمند دیده شدن اعتبار ما را در میان مشتریانمان افزایش می دهد و به همین علت آن ها می توانند بسیار ساده تر و راحت تر به ما به عنوان کسب و کاری که می توانند مشکل آن ها را حل کند اعتماد کنند. بنابراین قدرتمند سازی برند همانا افزایش فروش است.

صدای گفتاری یا آهنگی پر شور و هیجان:

فیلم های تبلیغاتی دستان ما را برای بسیاری از انتخاب ها باز گذاشته اند. برخی از کارفرمایان ترجیح می دهند گوینده ای روی فیلم تبلیغاتی آن ها متنی را بخواند. بسیاری نیز ترجیح می دهند که فیلم تبلیغاتی آن ها بی کلام بوده و تنها یک نماهنگ بسیار جذاب توجه مخاطبین را جلب کند. اما در اصل کدام راه بهترین است؟ نمی توان پاسخ قطعی به این پرسش داد. تمامی این انتخاب ها به هدف اولیه درباره ساخت فیلم تبلیغاتی بر می گردد. منظور از هدف اولیه همان دلیلیست که شما را وادار به استفاده از فیلم تبلیغاتی کرده است. اگر کارفما قصد دارد با استفاده از این فیلم تبلیغاتی پیام مشخصی را به مردم برساند احتمالا گویندگی انتخاب مناسب تری باشد. این انتخاب به مخاطبین هدف شما نیز بستگی دارد. معمولا فیلم های تبلیغاتی که برای کودکان ساخته و تولید می شود گوینده ای با صدای بسیار جذاب توجه مخاطبین عزیز خود را جلب می کند. برای اینکه بتوان انتخاب درستی در این زمینه داشت باید به نوع فیلم تبلیغاتی، هدف از ساخت آن و مخاطبین هدف توجه بسیاری کرد.